Vysoká nad Kysucou pozýva na bežkárske okruhy

Vysoká nad Kysucou pozýva na bežkárske okruhy
Foto ilustračné: Pixabay

Ak sa tešíte z napadaného snehu a ste priaznivcom bežkovania Obec Vysoká nad Kysucou Vás pozýva na niektorý z troch jedinečných bežkárskych okruhov. V tomto čase „lockdownu“ nemusíte nikam cestovať a bežkovať môžete priamo vo Vysokej nad Kysucou na okruhoch, ktoré sme pre Vás vytvorili v piatok 15. januára 2021!

Prvý okruh nájdete nad centrom obce. Začína sa ihneď za železničným prejazdom na ceste na Vrchrieku a pokračuje smerom do centra. Na okruh sa najpohodlnejšie dostanete priamo z parkoviska pri kostole sv. Matúša, ponad ktoré trať prechádza a kde môžete prípadne i odparkovať svoje auto. Nájdete na ňom rovinky, ale i stúpania a klesania. Užijú si ho hlavne vášniví bežkári nakoľko okruh meria približne 10 km!

Druhý okruh nájdete v miestnej časti Nižný Kelčov.. Okruh vedie po rovine Kelčovských lúk a je dlhý 2,5 km. Ak prídete autom, kľudne zaparkujte na odhrnutej ploche pred autobusovou zastávkou smerom do Vyšného Kelčova či pred pohostinstvom, s bežkami prejdite pár krokov na železničnú zastávku Nižný Kelčov, kde okruh začína a hor sa do stopy … A to najdôležitejšie – okruh môžete bezpečne absolvovať i večer s čelovkou.

 Tretí okruh je určený predovšetkým detským bežkárom a nachádza sa v areáli ZŠ s MŠ E. A. Cernana. Deti si na ňom môžu vyskúšať čaro bežkovania a vybudovať si tak pozitívny vzťah k tomuto krásnemu športu. Jeho dĺžka je cca 200m.

Za realizáciu bežkárskych okruhov a ich údržbu obec Vysoká nad Kysucou ďakuje pánovi Miroslavovi Zemanovi, DHZ Vysoká nad Kysucou a spoločnosti ESTOR Building s.r.o za zapožičanie „stopára.“

Zdroj: obec Vysoká nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať