2. ročník Odkazov odštartoval koncertom venovaným ilustrátorovi a výtvarníkovi Jaroslavovi Vodrážkovi

2. ročník Odkazov odštartoval koncertom venovaným ilustrátorovi a výtvarníkovi Jaroslavovi Vodrážkovi

Dňa 27. júla 2021 sa v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutočnil otvárací koncert 2. ročníka projektu Odkazy, ktorý bol venovaný ilustrátorovi a výtvarníkovi Jaroslavovi Vodrážkovi.

Počas koncertu sa predstavila česká sopranistka Lada Bočková, ktorá si svojim výkonom podmanila publikum a vo vybraným áriách, Měsíčku na nebi hlubokém, Chacúl le sait, Quando me´n vo´ a Meine Lippen preukázala všetky prednosti svojho mladého hlasu. Za klavírneho sprievodu klaviristky Marty Vaškovej spolu s tenoristom Vladimírom Šlepcom zaspievali Moravské dvojzpěvy Op. 20 pre soprán, duety Caro elisir! Sei mio! Esulti pur la barbara a Parigi, o cara.

Projekt Odkazy II. pokračuje ďalším koncertom, ktorý sa uskutoční dňa 25. augusta 2021 o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea na Malej hore v Martine a bude venovaný všestrannej osobnosti, výtvarníkovi, fotografovi, filmovému režisérovi Karolovi Plickovi. Počas koncertu sa predstaví česká klaviristka Kateřina Ochmanová, český klarinetista David Šimeček a ako hosť vystúpi tenorista Vladimír Šlepec. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do sály Barmusea.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Združenie turčianskych muzikantov

Autor fotografií: Martin Čižmárik

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať