Aj v Martine ste mohli prispieť slabozrakým a nevidiacim Slovenska

Aj v Martine ste mohli prispieť slabozrakým a nevidiacim Slovenska

V piatok (18. 9. 2020) prebiehala tak ako v iných slovenských mestách aj v Martine verejná zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým. Prispieť ste mohli dobrovoľnou sumou do pripravenej pokladničky. Ak ste to nestihli, môžete tak urobiť aj prostredníctvom SMS, ktorú pošlete na číslo 820 s ľubovoľným textom  v hodnote 2 eur.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá vďaka pomoci darcov zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Prispieť môžete aj pomocou SMS na číslo 820 s ľubovoľným textom  v hodnote 2 eur.

Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Viac prezradila v rozhovore Milota Strončeková z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska má 4 022 členov združených v 65 základných organizáciách.

Nevidiaci a slabozrakí využívajú rôzne pomôcky, ktoré im pomáhajú.

Poslaním združenia je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne vo všetkých krajoch Slovenska. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Chodník do Tomčian pre peších aj cyklistov je realitou

1 comment

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

1 Comment

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať