Ako ďalej v tradičnej kultúre na Liptove

Ako ďalej v tradičnej kultúre na Liptove

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo cez víkend 6. 11. 2021 školenie liptovských folkloristov pod názvom Ako ďalej v tradičnej kultúre na Liptove.

Témami školenia boli: tanečný prejav/interpretácia ľudového tanca, prístup k výskumu na Liptove,  propozície súťaží v roku 2022 vyhlasované Národným osvetovým centrom, Spev – pramene, práca s nimi, zásady interpretácie ľudových piesní, hudobné ukážky, zásady práce s hlasom.

Školenie prebiehalo pod vedením odborných lektorov: PhDr. Iveta Zuskinová, Mgr. art. Katarína Galbičková, Mgr. art. Ondrej Galbička, Mgr. Eva Brunovská.

Školenie malo najmä praktický charakter a preto bolo vhodné aj pre členov kolektívov, ktorí by  v budúcnosti mali záujem podieľať sa na tanečnej príprave tanečníkov, či vedení súboru.

Vybrané témy sú vhodné pre prácu vo folklórnych súboroch, skupinách a v detských súboroch, ale aj tanečných krúžkoch. Každý účastník školenia získa DVD/USB záznam z víkendového stretnutia a metodickú príručku.

Podujatie bolo organizované v rámci týždňa celoživotného vzdelávania.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať