Ako jazdia autobusy prímestskej a mestskej hromadnej dopravy od 22. júna?

Ako jazdia autobusy prímestskej a mestskej hromadnej dopravy od 22. júna?

Následkom zlepšenej súčasnej epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 na celom území Slovenskej republiky sa uvoľňujú postupne opatrenia, medzi ktoré v súčasnosti patrí už aj otvorenie II. stupňa základných škôl (šiesty až deviaty ročník) a otvorenie stredných škôl na celom území Žilinského kraja.

Spoločnosť SAD Žilina na základe rozhodnutia Žilinského samosprávneho kraja pristúpila k mimoriadne zmene cestovných poriadkov s účinnosťou od 29. júna 2020. Stane sa tak výhradne pre účely ukončenia prebiehajúceho školského roka 2019/2020.

Od 22. júna do 28. júna 2020 platí súčasný režim prevádzkovania prímestskej dopravy, teda špeciálny režim, pričom v dňoch od 29. júna do 30. júna 2020 budú premávať spoje prímestskej dopravy už podľa štandardného cestovného poriadku ako počas pracovných dní a dní školského vyučovania. MHD Čadca, MHD Kysucké Nové Mesto a MHD Martin, Vrútky bude do 30. júna 2020 jazdiť ako doposiaľ. S účinnosťou od 01. júla 2020 budú jazdiť všetky autobusy prímestskej a mestskej hromadnej dopravy v štandardnom prázdninovom režime.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať