Aktuálna situácia v Kysuckom Novom Meste v súvislosti s novým koronavírusom

Aktuálna situácia v Kysuckom Novom Meste v súvislosti s novým koronavírusom

Mesto Kysucké Nové Mesto zvládlo prvú vlnu epidémie koronavírusu vďaka rýchlo zavedeným opatreniam, ktoré sme prijali a najmä vďaka disciplíne obyvateliek a obyvateľov. Kým ale nebude dostupná vakcína, koronavírus bude naďalej súčasťou našich životov.

Nový pandemický plán

Pre ďalšiu vlnu nového koronavírusu má Slovensko nový pandemický plán, ktorý definuje jasné pravidlá fungovania a zabezpečuje pripravenosť pri pandémii ochorenia COVID-19. K dispozícii je na stránke ÚVZ SR:

Epidemiológovia v čase pretrvávajúcej pandémie ochorenia COVID-19 naďalej odporúčajú zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia. Do 1. septembra 2020 sa podľa informácií Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nebude meniť zoznam tzv. menej rizikových krajín. Vyšpecifikujú sa v nich však regióny, v ktorých sa v ostatnom období zhoršila epidemiologická situácia.

Na začiatku školského roka sa bude v školách vyžadovať od zákonných zástupcov čestné vyhlásenie, ktorého súčasťou bude dotazník – rodič v ňom uvedie, či sa dieťa od 17. augusta 2020 nachádzalo mimo územia SR alebo či sa zúčastnilo na hromadnom podujatí. Zároveň zákonný zástupca podpíše čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa. Ak bolo dieťa mimo SR alebo sa zúčastnilo hromadného podujatia, bude povinnosťou sledovať zdravotný stav dieťaťa a jeho blízkych žijúcich v spoločnej domácnosti. Ak sa u niektorého z nich vyskytnú počas najbližších 14 dní príznaky respiračného ochorenia, bude potrebné telefonicky informovať  ošetrujúceho lekára.

Rúška v triedach?

Podľa nariadenia ÚVZ SR bude nosenie rúšok v triedach v prvých dvoch týždňoch školského roka povinné pre žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl. Naďalej nebude povinné v triedach pre mladšie deti, teda tie, ktoré navštevujú predškolské zariadenia a prvý stupeň základných škôl. Žiaci budú musieť rúška nosiť aj v interiérových priestoroch mimo tried.

Od 1. septembra do 1. októbra 2020 Ministerstvo zdravotníctva SR, ÚVZ SR a odborné konzílium neodporúčajú vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie organizovať hromadné podujatia. Zároveň na toto obdobie plánujú zakázať organizáciu hromadných podujatí nad 1 000 účastníkov v exteriéri, vrátane športových podujatí. Taktiež sa zakážu hromadné podujatia v interiéri nad 500 účastníkov. Rovnako je v pláne zakázať organizovanie všetkých interiérových podujatí po 23.00 hod. s výnimkou svadieb.

Zdroj: mesto Kysucké Nové Mesto

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať