Autobusová zastávka pri MM aréne v Krásne nad Kysucou sa stala realitou

Autobusová zastávka pri MM aréne v Krásne nad Kysucou sa stala realitou

Bezpečnosť občanov mesta i návštevníkov moderného komplexu MM arény je pre nás prvoradá. V blízkosti športového centra pribudla nová autobusová zastávka a chodník pre peších. S výstavbou chodníka sme začali už počas leta a teraz práce finišujú. K chodníku sa žiadala i autobusová zastávka. Mesto na túto požiadavku zareagovalo veľmi promptne a zastávka je už realitou.

“Mesto v súčasnosti dokončuje výstavbu chodníka k MM aréne, ktorá je v dosť zložitom teréne, vzhľadom na odvedenie vody, či už povrchovej alebo jednotlivých tokoch, ktoré sa tu nachádzajú. Projekt je technicky náročný aj preto, že sa nejedná o klasicky chodník, ale je potrebné riešiť i rôzne technické problémy, ktoré sú v tomto územní spojené s výstavbou chodníka. Pri tomto jedno strannom chodníku je budovaná i stavebná časť, ktorá je potrebná k zastavovaniu autobusov. Jedná sa o nájazdovú hranu – záliv pre autobusy, keďže že autobus musí stáť mimo priestoru komunikácie, nástupný ostrovček pre cestujúcich, prechodový chodník a ďalšie s tým spojené technické problémy” informuje primátor mesta Ing. Jozef Grapa.

“Pravostranná zástavka by mohla fungovať od nového grafikonu, ktorý bude od začiatku decembra. K tomu je potrebné zvolať ešte jednanie s dopravným inšpektorátom, správcom cesty, SAD Žilina a mestom Krásnom ako investorom” upresňuje postup pri schvaľovaní zastávky primátor mesta. “Komplikovanejšia situácia je na druhej strane, kde zatiaľ prebiehajú práce na kanalizácii a taktiež je v riešení pozemok zo Slovenského pozemkového fondu, ktorý sa už dlhú dobu nevyjadril k umiestneniu tejto zastávky ktorá bude čiastočne umiestnená na jeho pozemku. Podľa predbežného dohovoru s SAD Žilina by na zastávke zimný štadión zastavovali tie autobusové spoje, kedy prebieha najintenzívnejšia činnosť v aréne. Ináč to bude počas prázdnin a voľných dní a iné počas pracovných dní” dodáva Ing. Jozef Grapa.

Pozitívne vníma výstavbu aj pán Miroslav Martykán, majiteľ MM Arény: „Sme veľmi radi, že sa podarilo splniť cieľ a chodník pre peších je pred dokončením. Ďakujem za tento ústretový krok od mesta, veď bezpečnosť chodcov je najdôležitejšia. Ľudia, ktorí navštevujú naše centrum a prichádzajú pešo z Krásna sa budú cítiť omnoho bezpečnejšie.“

Moderné autobusové zastávky majú presklené vitríny, ktoré sú vyplnené zaujímavosťami o meste Krásno nad Kysucou, pozoruhodnými pamiatkami a plánovanou turistickou mapou, na ktorej budú vyznačené všetky dominanty mesta.

Zdroj: Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať