Bábkové divadlo v Žiline opäť otvorené

Bábkové divadlo v Žiline opäť otvorené

Dobré správy prichádzajú aj z Bábkového divadla v Žiline, s radosťou citujeme “Drahí priatelia, je to tu. Otvárame divadlo!”

Udalosti posledných mesiacov nám neumožňovali spojiť sa s vami osobne. Preto sme sa snažili sprostredkovať návštevníkom online program cez projekt BÁBKARANTÉNA, na ktorom ste mali možnosť počas uplynulých mesiacov vidieť záznamy aktuálnych inscenácií z nášho repertoáru. Herci a herečky sa počas tohto obdobia stali scénografmi, režisérmi, kameramanmi aj strihačmi a natočili svoje originálne, autorské rozprávky s rôznymi typmi bábok, materiálov a rekvizít.

Dnes je tretí jún. Pre niekoho obyčajný, no pre nás v BDŽ pomerne slávnostný deň. Na javisku sa začína takzvaná „oprašovačka“ kultového marionetového thrilleru Lovci Duchov. Reprízu si budete môcť pozrieť už túto nedeľu, siedmeho júna o 16.00 hod. Pri tejto príležitosti by sme vás radi upozornili na výhodnú akciu- pri kúpe jedného lístka dostanete druhý zdarma. (Zároveň vás žiadame, aby ste počas návštevy divadla dodržiavali všetky bezpečnostné nariadenia a vstupovali doň s rúškami na tvári.)

To ale zďaleka nie je všetko! Už o týždeň uvedieme ďalší nedeľný javiskový titul Z rozprávky do rozprávky a najbližšie mesiace pre vás pripravujeme novinky v divadelnom parku – našej zrekonštruovanej záhrade. Tešiť sa môžete na predstavenia inscenácií Ryba Rohatá, alebo Toto nie je ryba, ako aj obľúbený titul Škaredé káčatko. Na originálnej koncepcii ďalších podujatí po novom pracuje s celým tímom divadla aj náš nový dramaturg Matej Truban.

V auguste budeme v BDŽ hostiť aj Medzinárodný festival animácie – Fest Anča, na ktorom uvidíte novinky zo sveta animovaného filmu z celého sveta. Držme si preto palce, aby nás vírus nezalial druhou vlnou!

Tešíme sa na vaše návštevy a spoločné stretnutia v Bábkovom divadle Žilina. Odteraz už naživo!

Lístky kúpite TU.

Zdroj: Bábkové divadlo Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať