Bezpečnosť detí v online priestore

Bezpečnosť detí v online priestore

Viete, ako trávia Vaše deti čas na internete? Viete, s kým sú v kontakte a aké informácie o sebe a svojom súkromní zdieľajú verejne? Máte vedomosť o tom, či sa zapájajú do diskusií? V on-line prostredí na deti a mládež okrem pozitívnych informácií striehne veľa rizík. Patrí medzi ne sexuálne obťažovanie, šikanovanie, vydieranie a mnoho ďalších. Ako týmto rizikám predchádzať a ako sa o nich s tými najzraniteľnejšími rozprávať…?

Obraciame sa týmto predovšetkým na rodičov, poručníkov či vychovávateľov školopovinných detí a mládeže. Od začiatku marca 2020 prechádzame v náročnej a vyčerpávajúcej dobe, kedy pandémia vírusu COVID-19 skúša naše sily. Mnohí z vás majú okrem pracovných a iných povinnosti aj tie rodičovské. Zo dňa na deň ste sa stali učiteľmi v domácnosti a možno sa stretávate so situáciami, v ktorých by ste potrebovali poradiť.

Chceli by sme Vám preto dať do pozornosti slovenskú verziu brožúry k on-line bezpečnosti pre rodičov. Tento návod ukazuje hlavné problémy spojené s internetovou bezpečnosťou a zahŕňa praktické tipy a rady ako ich riešiť.

Bezpečnosť detí v on-line priestore musí byť pre našu spoločnosť jednou z priorít. Vedú k tomu najmä tieto údaje:

– 22% detí v Európe dostalo aspoň jednu správu so sexuálnym obsahom /v roku 2019/

– 54% slovenských detí má tendenciu zdôveriť sa s problémom kamarátovi, 31% rodičovi a 22% by o svojej skúsenosti radšej nepovedalo nikomu

Zároveň je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že v prípade potreby sa máte na koho obrátiť. Okrem polície sú tu pre vás aj informačné kancelárie pre obete trestných činov zriadené v každom krajskom meste. Ich pracovníkov môžete osloviť osobne, telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom on-line poradne.

Zdroj: prevenciakriminality.sk/ obec Svrčinovec

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať