Bikesharing nájdete už aj v Zborove nad Bystricou

Bikesharing nájdete už aj v Zborove nad Bystricou

Obec Zborov nad Bystricou spustí v utorok 15. júna 2021 obľúbený Bikesharing. Odstavené miesto pre bicykle bude na parkovisku pri kostole. Bicykle je možné použiť len v rámci katastrálnych území Zborov nad Bystricou a Krásno nad Kysucou. V rámci spustenia bikesharingu chceme občanom poskytnúť kupón na 60 minút bicyklovania zdarma.

Použitím kupónu Y6NEU6 ktorý po zadaní do aplikácie ANTIK SmartWay v časti voucher, „nabije“ 60 minút bicyklovania. Samozrejme je potrebné, aby ste sa pred tým normálne registrovali. Tento kupón bude možné využiť až do 30.06.2021 a vždy iba raz na jednu registráciu.

Pre používanie bikesharingu si musíte stiahnuť do mobilného telefónu aplikáciu Antik SmartWay.
Pre telefóny s operačným systémom Android je tu:https://play.google.com/store/apps/details?id=antik.sk.smartcity&hl=sk&gl=US Pre Iphone je tu: https://apps.apple.com/sk/app/antik-smartway/id1436857710?l=sk

Voľný bicykel nájdete prostredníctvom mapy v aplikácii. Pri samotnej výpožičke prostredníctvom aplikácie si načítate QR kód, ten odomkne zámok bicykla. Po vašej jazde, zámok manuálne uzamknete, a tým sa skončí minútová tarifikácia. Aby ste si boli istí, že sa vám podarilo zámok zamknúť a neplatíte za jazdu ďalej, zariadenie pípne a informáciu uvidíte aj v mobile. Podmienkou využívania služby je bicykel po skončení jazdy odparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, aby nezavadzal na chodníku alebo neblokoval cestu, nikdy nie na súkromnom pozemku. Prostredníctvom aplikácie môžete napríklad nahlásiť poruchu bicykla, zistíte tu zoznam svojich jázd a stav svojho konta.

Cenník: Mesačné bicyklovanie – jazdíte 30 dní s max. limitom 30 min. denne. Po presiahnutí denného limitu hradíte 1 € na hodinu s minútovou tarifikáciou. Vhodný balík pre častejšie využívanie bez potreby platby po každej jazde. ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Cena je 5 € za mesiac.

Bicyklovanie na celú sezónu – jazdite kedykoľvek a neriešte platby po každej jazde s max. limitom 1 hod. denne. Po presiahnutí denného limitu hradíte 1 € za hodinu s minútovou tarifikáciou. ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Cena za balík je 30 € na celú sezónu.

Jazdím, potom platím – jazdíte ihneď a platíte z Vašej AntikPay peňaženky, ktorú si neustále dobíjate podľa potreby. Minimálny kredit je 10 €. Služba je spoplatnená minútovou tarifikáciou. Cena za 1 hodinu je 1 euro.

Chcete vedieť viac? Navštívte webovú stránku www.verejnybicykel.sk. Návod si môžete pozrieť aj na tomto videu:

Zdroj: Zborov nad Bystricou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať