Bližšie ku knihe v mestskej knižnici v Krásne nad Kysucou

Bližšie ku knihe v mestskej knižnici v Krásne nad Kysucou
Foto ilustračné: Pixabay

Mesto Krásno nad Kysucou obstaralo do Mestskej knižnice v Krásne nad Kysucou evidenčný systém, ktorého úlohou je zjednodušiť a skomfortniť knižnično-informačné služby.

Žiaci a študenti si budú môcť vybranú knihu sami rýchlo vyhľadať, zistiť či je daná kniha k dispozícii na vypožičanie, resp. kedy by mala byť vrátená, prípadne si ju zarezervovať. Budú sa tak môcť zúčastniť celého priebehu výberu knihy, upevňovať si svoje zručnosti pri práci s počítačom a naučiť sa základom a princípom vyhľadávania informácií. Týmto spôsobom by sme chceli zároveň u detí vybudovať návyk na dobrovoľné čítanie kníh.

Cieľovou skupinou sú všetci súčasní ale aj potenciálni používatelia mestskej knižnice najmä z radov detí a mládeže od 7 do 18 rokov z nášho mesta ale aj okolia. Hlavným cieľom projektu Bližšie ku knihe je zvýšiť záujem o návštevu knižnice ako voľnočasovej aktivity u detí a mládeže.

Navštívte aj Vy našu mestskú knižnicu a vyskúšajte si výpožičný systém! Zároveň si stále môžete rozšíriť svoju domácu knižnicu o vyradené knihy, ktoré sú k dispozícii bezplatne.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať