Bohaté leto nielen pre deti v knižnici je tu!

Bohaté leto nielen pre deti v knižnici je tu!
Foto ilustračné: Pixabay

Krajská knižnica v Žiline si pripravila množstvo podujatí na celé leto. Cieľom naplánovaných podujatí  je podporiť rozvoj empatie, citlivosti a chápania detí k rozmanitosti iných. Zámerom je, aby  dokázali vnímať svoju odlišnosť a uvedomili si jej výnimočnosť a našli  v sebe pozitívne vlastnosti. Podujatia budú realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Každý utorok od 10:00 máme pripravené podujatie pre deti vo veku od 5+ v sprievode ich rodičov, alebo starých rodičov vždy s inou témou a týždenne vo štvrtok od 14:00  zase tvorivé dielne. Aj pre najmenších ponúkame podujatia s názvom Klub u Knihuľky a pre mládež Literárne piatky v parku za knižnicou. Bližšie informácie nájdete aj na stránke a FB knižnice.

Tešíme sa na vás v Literárnom parku za Krajskou knižnicou v Žiline, v prípade nepriaznivého počasia v rozprávkovej miestnosti na detskom oddelení. Počas letných dní je neoddeliteľnou súčasťou knižnice aj čitáreň, preto všetkých srdečne pozývame čítať noviny a časopisy na čerstvom vzduch do Literárneho parku.

Deti majú v knižnici k dispozícii aj veľmi bohatý fond hier a hračiek pre všetky vekové skupiny detí.

Úvod do detského leta v knižnici

Viete ako bude v knižnici vyzerať leto? Poznáte našich knihovníkov, ktorí pre vás program pripravili? Príďte do knižnice vo štvrtok 1. júla o 14:00 a všetko sa dozviete.

Predstavíme sa vám a stručne povieme, čo všetko sme si pre vás pripravili.  Nudiť sa určite v knižnici nebudete! Stretneme sa v Literárnom parku za Krajskou knižnicou v Žiline. Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Kamarátstvo má veľa podôb

Cez príbeh o veveričke Veronke od autora Jána Uličianskeho sa dozviete, čo všetko sa jej v živote prihodí.  Porozprávame sa aj o tom, čo sa môže stať v našom okolí a či hlavný hrdina z knihy Skutočný kamarát, ktorú napísal Pregl Sanja, dokáže prekonať strach a urobiť niečo pre kamarátov, aj keď je obyčajným chlapcom. Čakáme vás v Literárnom parku za knižnicou v utorok 6. júla o 10:00. Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Iní kamaráti

Viete ako si nájsť kamaráta a zvládnuť rozličné ťažkosti? Príďte do Krajskej knižnice v Žiline vo štvrtok 8. júla o 14:00 a na tvorivých dielňach sa dozviete, ako to Kamienočka a Kamienočko, ktorí nie sú zo veta ľudí, zvládli. Spoločne si kamaráta aj vyrobíme.

Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Príbeh o dvoch dážďovkách o Marte a Jonatánovi

V pondelok 12. júla o 10:00 V Krajskej knižnici v Žiline sa tešíme na deti vo veku od 1+ v sprievode rodiča. Celým programom ich bude sprevádzať bábka (dievčatko „Knihuľka“), s ktorou deti učíme nielen pesničky, básničky, ale precvičujeme aj motoriku detí pomocou Montessori pomôcok. Prečítame si aj príbeh o dvoch dažďovkách o Marte a Jonatánovi, ktorý hovorí o dôležitom cite v našom živote, o láske a zároveň deťom ukazuje, že deliť sa s ostatnými môže byť veľmi veľmi príjemné.

Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Tak toto ma už nebaví

Viete, čo je to recyklácia, separácia a kompostovanie? Cez príbeh z knižky Gréta od  spisovateľky  Andrei Gregušovej sa  dozviete, čo tieto slová znamenajú, keď prídete na podujatie do Krajskej knižnice v Žiline v utorok 13.júla o 14:00.

Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Nevyhadzuj to staré linoleum

Už nemusíte vyhadzovať zbytky z linolea pri úprave podláh, ukážeme si, ako môžeme tieto zbytky použiť na tvorivých dielňach vo štvrtok 15. júla o 14:00. Materiál si deti nemusia priniesť zo sebou, všetko nachystáme.

Tvorivé dielne sú určené pre staršie deti, ktoré by sa radi niečo nové naučili, ale aj tie mladšie, samozrejme v sprievode rodičov, prípadne niekoho dospelého, ktorý im bude pri linoryte pomáhať. Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

“Milý denníček”

Príbehy písané denníkovou formou naozaj nemusia byť trápne, ale naopak vtipné, napínavé, dobrodružné a poučné. Na niekoľko z nich sa pozrieme a skúsime aj niečo napísať. V piatok 16. júla o 14:00 sa na vás v Krajskej knižnici v Žiline tešíme. Podujatie je vhodné pre mládež od 10 rokov. Podujatie bude realizované v rámci projektu Sme rozmanití, a predsa tak podobní a sú spolufinancované mestom Žilina a Žilinským samosprávnym krajom.

Alexander Lombardini

Po skončení gymnázia študoval na právnickej akadémii v Bratislave a na Právnickej fakulte univerzity v Budapešti. Po jej absolvovaní pracoval na súde v Budapešti, v Žiline a v Pezinku. Od roku 1878 bol advokátom, právnym zástupcom mesta a archivár Žiliny. Venoval sa prevažne vlastivednej práci. Vydal Stručný dejepis slobodného mesta Žiliny (preklad latinského rukopisu Ľudovíta Stárka), v sérii článkov spracoval dejiny 11 hradov, biografické portréty 205 národných kultúrnych dejateľov pod názvom Slovenský Plutarch a bibliografiu Trenčianskej župy. Výstava bude umiestnená na prízemí v Krajskej knižnici v Žiline do konca mesiaca august.

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať