Čas adventu si každú nedeľu až do Vianoc bude pripomínať aj mesto Bytča

Čas adventu si každú nedeľu až do Vianoc bude pripomínať aj mesto Bytča

Začalo obdobie duchovnej prípravy na slávenie vianočných sviatkov. Významným symbolom adventu je adventný veniec so štyrmi sviečkami, ktorý je od nepamäti symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti.

Aj v tomto roku, v tejto celospoločensky neľahkej situácii, si mesto Bytča zachovalo tradíciu a zvyk, ktorý sa viaže k tomuto obdobiu. 29. novembra bola pred budovou mestského a farského úradu symbolicky zapálená prvá sviečka na veľkom adventnom venci. Po skončení svätej omše o deviatej hodine dopoludnia pán dekan Anton Duník posvätil adventný veniec nášho mesta a následne na ňom primátor Miroslav Minárčik zapálil prvú adventnú sviečku.

„Dnes si pripomíname prvú adventnú nedeľu. Pri zapálení dnešnej prvej sviečky vám prajem, aby svetlo z tej sviece prinieslo do vašich domácností a do vašich rodín pokoj, zdravie a predovšetkým spolupatričnosť, ktorá je v dnešnej dobe tak veľmi dôležitá,“ povedal primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik.

V prvú adventnú, železnú nedeľu sme zapálili sviečku s názvom Nádej. Na druhú adventnú, tzv. bronzovú nedeľu, zapálime sviečku, ktorá má symbolizovať Mier. Na tretiu adventnú, tzv. striebornú nedeľu zapálime sviečku, ktorá symbolizuje Priateľstvo a na štvrtú adventnú nedeľu, tzv. zlatú zapálime sviečku, ktorá symbolizuje Lásku. “Nech svetlo sviec vyženie všetku nenávisť a spory. Nech nás naplní nádej, pokoj, radosť a láska.”

 

Zdroj: Zdenka Svrčková

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať