Cezhraničné stretnutie predstaviteľov mesta Krásno nad Kysucou a partnerskej obce

Cezhraničné stretnutie predstaviteľov mesta Krásno nad Kysucou a partnerskej obce

Mesto Krásno nad Kysucou sa stále rozvíja, postupne vznikali nové kultúrne, športové ale aj investičné akcie. Rozkvet, aký mesto zažíva v posledných rokoch však nie je možné zabezpečiť iba z vlastného rozpočtu mesta, preto využívame mimorozpočtové zdroje ako sú granty, dotácie a iné možnosti financovania.

Plánovacie obdobie 6 rokoch sa pomaly končí a poskytnuté financie môžeme použiť do roku 2020, ktoré mesto získalo pomocou cezhraničnej spolupráce Interreg SR – ČR a najmä Interreg SR – PL. V utorok 7. júla 2020 sa stretol primátor mesta Krásno nad Kysucou Jozef Grapa, zástupca primátora Jaroslav Pagáč spolu s predstaviteľmi partnerskej obce Milówka, starostom Robertom Pietkom a projektovým manažérom Bartolomejom Majiczekom. Téma stretnutia sa týkala možnosti podania spoločných žiadostí o investície.

Na spoločnom stretnutí sme riešili prebiehajúce projekty a ďalšie podávanie posledných našich projektov z Poľsko – Slovenskej spolupráce, nakoľko čiastka, ktorá nám zostala k dispozícii je tesne pred vyčerpaním. Jedným z tradičných cezhraničných projektov je partnerské mesto Gmina Milówka, s ktorou sme zrealizovali viacero investičných projektov či už v Krásne alebo v Poľsku. Bolo to naše prvé stretnutie po otvorení hraníc s Poľskom, ktoré boli uzatvorené pre Covid-19 , uviedol primátor Jozef Grapa.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať