Chirurgickú starostlivosť v Liptovskom Hrádku zabezpečí nový lekár

Chirurgickú starostlivosť v Liptovskom Hrádku zabezpečí nový lekár
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

K poslednému septembrovému dňu tohto roka bola ukončená činnosť chirurgickej ambulancie v Centre zdravotníckej starostlivosti (budova bývalej polikliniky) v Liptovskom Hrádku. Bez chirurga však Hrádočania a obyvatelia regiónu nezostanú. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Pôvodný chirurg ukončil svoju činnosť z dôvodu odchodu na starobný dôchodok. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vzniknutú situáciu riešil. Záleží nám na tom, aby aj v Liptovskom Hrádku bola pre občanov k dispozícii chirurgická ambulancia. Podarilo sa nám zabezpečiť, že chirurgickú ambulanciu bude prevádzkovať  Ladislav Šaffo z Ružomberka,“ povedala nám Silvia Pekarčíková, riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu ŽSK.

Povolenie na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia ambulancie špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti (chirurgická ambulancia) ŽSK vydal 23. októbra 2020. Nový prevádzkovateľ musí ambulanciu sprevádzkovať do troch mesiacov od vydania povolenia. Ambulancia bude sídliť v Centre zdravotníckej starostlivosti (budova bývalej polikliniky) v Liptovskom Hrádku.

„Veľmi ťažko sa v tejto dobe zháňajú lekári. Sme veľmi radi za to, že sa ŽSK podarilo zabezpečiť v čo najkratšom čase chirurga, ktorý v našom meste otvorí ambulanciu. Pre nás je čo najlepšia obsadenosť Centra zdravotníckej starostlivosti veľmi dôležitá, pretože nejde len o obyvateľov nášho mesta, ale v podstate celého regiónu horného Liptova. Ide o spádovú oblasť s približne 35 000 ľuďmi, ktorým by chirurg určite chýbal,“ uviedol primátor Liptovského Hrádku a poslanec Zastupiteľstva ŽSK Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať