Cineama 2022

Cineama 2022

Oravské kultúrne stredisko v spolupráci s obcou Nižná a Orfiklubom Nižná pripravuje 26. marca 2022 regionálne kolo súťažnej prehliadky Cineama. Pozývame širokú verejnosť na 30. ročník amatérskej filmovej tvorby, ktorý sa bude niesť v znamení prezentácie krátkych filmových foriem od tvorcov  z oravského regiónu so začiatkom o 10.00 hod. v Dome kultúry v Nižnej. Cieľom podujatia je podporiť talentovaných tvorcov, rozvíjať ich kreativitu a poskytnúť im možnosť prezentácie a konfrontácie v oblasti vizuálneho umenia.

V sobotu sa v troch súťažných blokoch predstaví 13 autorských filmov v kategóriách: dokumentárny film, hraný film, experiment a videoklip. Za účasti odbornej poroty oravskí tvorcovia verejne odprezentujú svoje diela a filmový deň v Nižnej bude v závere obohatený o rozborový seminár s odborným hodnotiacim stanoviskom užitočných podnetov a rád pre súťažiacich, ktoré vždy vďačne ocenia pri ďalšom kvalitatívnom rozvoji svojich umeleckých i technických zručností.

Veríme, že postupové kolo súťaže Cineama bude pre všetkých účastníkov podnetným stretnutím a impulzom do ďalšej tvorivej práce.

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať