Cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši by sa mal rozšíriť o kolumbárium

Cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši by sa mal rozšíriť o kolumbárium
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Významné pietne miesto, cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši, by sa malo počas dvoch rokov rozšíriť o kolumbárium. Mesto na jeho príprave pracuje už teraz, preto sa uskutočnila ideová architektonická súťaž, v rámci ktorej dodali ateliéry päť návrhov. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Súťaž vyhrali architekti Katarína Šiarniková a Juraj Šiarnik (víťazné vizuály sú súčasťou obrazovej prílohy statusu). „Vďaka súťaži sme odsledovali rôznorodosť prístupu jednotlivých architektov k riešenému územiu. Kvalitne spracovali toto jedinečné zadanie, víťazný návrh dokonale skĺbil funkčnosť, trendovosť a najlepšie vystihol genius loci miesta,“ zhodnotil Matej Petran, šéf oddelenia výstavby na mestskom úrade.

Kolumbárium predstavuje priestor na uloženie spopolnených telesných pozostatkov. Na Vrbickom cintoríne je ho potrebné zriadiť, aby sa efektívne zredukovala plocha. V zmysle ideového návrhu bude mať kolumbárium približne 750 miest a dotvorí rozsypovú lúčku.
Situované bude v južnej časti areálu cintorína a postaviť by sa malo najskôr v roku 2022. Vrbický cintorín je miestom posledného odpočinku mnohých osobností slovenského kultúrneho a spoločenského života. Náklady budú známe až po spracovaní realizačného projektu, ale predpokladaná suma sa pohybuje na úrovni 100 až 150 tisíc eur.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať