Čistejšia doprava pre všetkých. Aj Teplička nad Váhom sa zapojila do Európskeho týždňa mobility

Čistejšia doprava pre všetkých. Aj Teplička nad Váhom sa zapojila do Európskeho týždňa mobility

Obec Teplička nad Váhom sa v tomto roku zapojí do celoslovenskej kampane Európsky týždeň mobility (ETM) zameranej na podporu a propagáciu udržateľnej mobility, ktorú organizuje Európska komisia a záštitu nad kampaňou prevzalo Ministerstvo životného prostredia SR a na národnej úrovni ju koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia.

Záujem o kampaň neustále rastie a je evidentný už aj na Slovensku. V uplynulom roku sa zapojilo až 58 samospráv, ktoré aktívne podporujú myšlienku využívania ekologických foriem dopravy a hľadajú možnosti pre udržateľný rozvoj svojej obce, mesta, Slovenska, ako aj samotnej Európy.

Zapojením sa do organizovania aktivít súvisiacich s udržateľnou dopravou máme možnosť, aby sme prehodnotili svoje dopravné návyky a v rámci možností vymenili osobné auto za pešiu chôdzu, bicykel alebo inú aktívnejšiu formu dopravy. Obec v spolupráci so školskými zariadeniami, seniormi sa snaží pristupovať zodpovedne k ochrane ovzdušia a záleží jej na kvalite životného prostredia. V tejto oblasti zabezpečila osadenie bicyklových stojanov na verejných priestranstvách, pri školských zariadeniach,  detských ihriskách a športoviskách, verejných budovách, aby podporila mobilitu svojich obyvateľov, príležitostných návštevníkov a hlavne detí a mládeže. Do kampane ETM sa aktívne zapájajú aj školy a Centrum voľného času.

Žiaci 4., 5. a 6. ročníka Základnej školy s Materskou školou budú organizovať aktivitu „S hadom na zebre“ od 16.9. 2020 do 22.9. 2020. V priebehu týchto dní budú deti umiestňovať farebné body na veľký plagát dopravného hada vždy, keď prídu do školy pešo, na bicykli alebo spolujazdou. Základná škola Žofie Bosniakovej bude organizovať besedu zameranú na pravidlá cestnej premávky a jazdu na bicykli vybraným okruhom v obci. Aktivita „Bezpečne na bicykli“ organizovaná od 16.9. 2020  do 18.9. 2020 Centrom voľného času bude zameraná na oboznámenie sa s pravidlami cestnej premávky. Účastníci akcie môžu získať vodičský preukaz pre deti a vyskúšať si tiež jazdu zručnosti.

Zdroj: obec Teplička nad Váhom

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať