Členovia Oravského záchranného systému dezinfikujú zdravotnícke zariadenia

Členovia Oravského záchranného systému dezinfikujú zdravotnícke zariadenia
Foto: FB/Mesto Liptovský Hrádok

Členovia Oravského záchranného systému bezplatne dezinfikovali priestory Centra zdravotníckej starostlivosti (budova bývalej polikliniky) v Liptovskom Hrádku a Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Postupne bezplatne dezinfikujú všetky zdravotnícke zariadenia, ktoré má v správe Žilinský samosprávny kraj. „Súčasná situácia s koronavírusom má značný finančný dopad aj na zdravotnícke zariadenia v našom kraji. Dezinfekcie priestorov sú dosť finančne nákladné. S kolegami sme hovorili o tom, ako by sme v tejto situácii mohli pomôcť. Mali sem k dispozícii generátory ozónu a automatický rozprašovač, kúpili sme peroxid vodíka. Rozhodli sme sa, že budeme dezinfikovať priestory Oravskej polikliniky v Námestove. Zakrátko sa nám ozvali ďalšie zariadenia,“ ozrejmil Igor Janckulík, podpredseda Oravského záchranného systému, ktorý je aj podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja.

Igor Janckulík oslovil aj riaditeľku Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši Ľudmilu Pohančeníkovú a Silviu Pekarčíkovú, riaditeľku Odboru zdravotníctva Úradu Žilinského samosprávneho kraja. V utorok 12. mája 2020 tak členovia Oravského záchranného systému bezplatne dezinfikovali aj priestory Centra zdravotníckej starostlivosti (budova bývalej polikliniky) v Liptovskom Hrádku a Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši.

Vysvetlil, že v ambulanciách a v menších priestoroch väčšinou používajú generátory ozónu. Veľké priestory, chodby, výťahy či schodiská ošetria prostredníctvom automatického rozprašovača, v ktorom je peroxid vodíka zriedený s vodou. Mechanické postrekovače využívajú na zábradliach, madlách a vonkajších priestoroch.

Oravský záchranný systém vznikol v roku 2008 a prioritne sa zameriava na vyhľadávanie nezvestných osôb. V súčasnosti má približne 60 členov.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať