Čo prinesie nový mesiac v Kysuckom múzeu: Marec 2022

Marec je nielen mesiacom knihy, ženskej histórie, mesiacom učiteľov, ale aj mesiacom, v ktorom sa začína jar. Zvyčajne sa začne v marci prebúdzať príroda, ľudia majú po zime konečne dôvod na úsmev, keďže počasie začína byť prívetivejšie.

Jarná atmosféra v Kysuckom múzeu

Jar je jedno z najkrajších ročných období, s ktorým sa tradične spája Veľká noc, preto sme pre návštevníkov Kysuckého múzea pripravili tradičnú výstavu kraslíc a dekoratívnych predmetov pod názvom Jar na Kysuciach, ktorá potrvá od 4. marca do 19. apríla 2022. Návštevníci môžu na prezentačno- predajnej výstave vidieť kraslice vyrábané rôznymi technikami, ale aj množstvo dekoratívnych predmetov s veľkonočnou a jarnou tematikou. Nezabudli sme ani na deti a školákov, na oživenie sme pripravili video prezentáciu o Veľkej noci, ukážky zdobenia kraslíc, tvorivé dielne.

 

Oživené  veľkonočné tradície bez hraníc

Počas marca v Kaštieli Radoľa začne výstava Oživené tradície bez hraníc s vernisážou, ktorá priblíži veľkonočné tradície z Kysúc a Jablunkova. Kysucké múzeum a Centrum sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste, pozývajú návštevníkov na prehliadku 12. ročníka putovnej výstavy „SVET FANTÁZIE INÝMI RUKAMI“, ktorá bude prebiehať pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Ing. Eriky Jurinovej. Výstava prináša kreatívne ručné výrobky z rozmanitých materiálov vyrobené mnohorakými umeleckými technikami. V ponuke do 13. marca 2022 zostáva aj fenomenálny Harry Potter s majestátnym Rokfortským hradom, Zúrivou vŕbou, ale i s ďalšími predmety z čarodejníckeho sveta. Kaštieľ Radoľa okrem stálych expozícií ako Svet dávnych predkov, Meštianske bývanie či 695 rokov – cesta dejinami, ponúka výstavu Retrocom 2.0. , prostredníctvom ktorej si budú môcť pamätníci nostalgicky zaspomínať na svoje detstvo či mladosť.

Vo Vlastivednom múzeu si pripomenieme 150. výročie Košicko- bohumínskej železnice

Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou si na tento mesiac pre návštevníkov pripravilo v spolupráci s Považským múzeom výstavu 150. rokov Košicko-bohumínskej železnice. Návštevníci budú môcť nahliadnuť do histórie budovania trate, uvidia historické fotografie, reprodukcie či modely, ktoré dokumentujú výstavbu železnice a jej ďalší rozvoj. Okrem tejto výstavy sa môžu oboznámiť aj s nevšedným príbehom Kysuckej Odysey, ktorej najväčším lákadlom je bezpochyby verná replika mamutej samice v životnej veľkosti. Počas celého mesiaca múzeum ponúka vo svojich rozľahlých výstavných priestoroch aj výstavy Cesta do stredu Zeme a dočasne sprístupnenú výstavu Socialistické Kysuce alebo Takto sme žili…

Zdroj: Kysucké múzeum

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať