Cyklistom je v centre Liptovského Mikuláša k dispozícii nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle

Cyklistom je v centre Liptovského Mikuláša k dispozícii nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Cyklistom je v centre Liptovského Mikuláša k dispozícii nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle. Nabíjačka sa nachádza na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a ide o prvú svojho druhu v meste. Nabíjať sa na nej môžu naraz štyri bicykle. Jej súčasťou je aj servisný bod s náradiami pre bežnú potrebu opravy bicyklov. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

“Vybudovaním nabíjacej stanice smerujeme k podpore cyklistiky a cestovného ruchu na Liptove. Túto oblasť budeme rozširovať aj naďalej, prostredníctvom nových cyklochodníkov, cyklotrás aj mobiliáru, pretože naše mesto je jedno z najrozvinutejších miest v podmienkach cyklodopravy na Slovensku,” povedal primátor a predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

Stanica v meste pribudla z projektu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov, ktorý má v pláne vystavať 10 takýchto nabíjačiek v rámci celého Liptova. “Táto stanica vznikla z prvej etapy projektu budovania siete nabíjačiek, v našom meste je zatiaľ táto jedna, budeme však s oblastnou organizáciou cestovného ruchu spolupracovať aj v rámci druhej etapy a veríme, že ešte jedna takáto nabíjačka sa nám ujde. Stanicu budeme spravovať a udržiavať, ja dúfam, že na súčiastky servisného bodu sa nikto neulakomí,” povedal Gabriel Lengyel z odboru dopravy. Dohliadať na nabíjačku elektrobicyklov v centre mesta bude kamerový systém metskej polície. Okrem stanice je možné nabiť si bicykel aj cez nabíjacie body, ktoré sa nachádzajú na troch stĺpoch verejného osvetlenia a fungujú už od minulej jari.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať