Cyklobusy od soboty opäť na cestách!

Cyklobusy od soboty opäť na cestách!

Na základe pozitívnej epidemiologickej situácie môžeme, spoločne so Žilinským samosprávnym krajom, spustiť cyklobusovú sezónu od 06. júna 2020. Znova sa budeme môcť dostať bezpečne cyklobusom zo Žiliny do Novej Bystrice, Turčianskych Teplíc a Terchovej.

Spoje do Novej Bystrice, Turčianskych Teplíc a Terchovej budú premávať v sobotu, nedeľu a vo sviatok do 27. septembra 2020. Počas veľkých školských prázdnin, teda v čase od 3. júla do 28. augusta, budú jazdiť cyklobusy aj v piatok.

Cestovný poriadok a cena za lístok zostávajú, oproti minulému roku, nezmenené. Za prepravu bicykla si cestujúci priplatí iba 50 centov, za seba platí bežné cestovné. Cestovné lístky si môžete zakúpiť priamo pri nástupe do autobusu alebo v predpredaji v klientskych centrách spoločnosti SAD Žilina, či prostredníctvom predajného systému AMSBus na webovej stránke www.amsbus.sk.

Na špeciálne prívesy, ktoré sú umiestnené za autobusom, sa zmestí až 24 bicyklov. Na trase do Terchovej môžu cestujúci využiť šesťmiestny nosič, ktorý sa nachádza vzadu priamo na autobuse. Všetky zastávky, kde je možné nastúpiť aj s bicyklom, nájdete na www.cykloautobus.sk.

S ohľadom na aktuálny stav v súvislosti s COVID-19 žiadame všetkých cestujúcich, aby dodržiavali opatrenia, ktoré sú stanové Ústredným krízovým štábom a Vládou SR. Pri manipulácií s bicyklom bude k dispozícií steward, ktorý bude chránený ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom – pokiaľ nebude rozhodnuté inak.

Cyklobusy vyrážajú v tomto roku už na šiestu sezónu. Sú obľúbeným spôsobom, ako sa cyklisti môžu dostať na svoju cyklotrasu a vychutnať si tak bezpečnejšie zážitky zo svojho cyklovýletu aj vo vzdialenejších destináciách v rámci kraja. Sme radi, že môžeme byť súčasťou vašich cyklovýletov.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať