Ďalšia vlna pomoci pre zdravotníkov od ŽSK

Ďalšia vlna pomoci pre zdravotníkov od ŽSK

Žilinský samosprávny kraj pokračuje v distribúcií ochranných pomôcok pre zdravotníkov v ambulanciách. Okrem zásob zo Štátnych hmotných rezerv sú súčasťou balíčka pre ambulancie aj ochranné pomôcky, ktoré zabezpečil Odbor zdravotníctva ŽSK.

Kým v prvej etape boli zásobení ochrannými pomôckami prioritne všeobecní lekári, pediatri a ADOS, teraz Žilinský samosprávny kraj začína s distribúciou pomôcok do všetkých ambulancií v Žilinskom kraji. Súčasťou balíčka pre zdravotníkov sú chirurgické masky, rukavice, či respirátory. ,,Pomôcky sme rovným dielom rozdelili pre všetky ambulancie. S výnimkou ochranných okuliarov a jednorazového ochranného obleku, tie sme vyčlenili pre najviac ohrozené ambulancie – teda kontaktné ambulancie ako očná, zubná, pľúcna a podobne. Odbor zdravotníctva ŽSK zabezpečil pre zdravotníkov navyše aj bavlnené rúška a ochranné masky typ FFP2,” povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Balíčky ochranných pomôcok bude župa distribuovať v priebehu tohto týždňa. Poputujú do všetkých ambulancií v Žilinskom kraji, ktorých je k dnešnému dňu viac ako 2100.

,,Robíme všetko preto, aby potrebnú pomoc dostali zdravotníci čo najskôr. Kolegovia z úradu niekoľko dní intenzívne pripravovali balíčky na pomoc zdravotníkom, ktorí pre nás všetkých pracujú v prvej línii. Veľmi nám pomáhali aj dobrovoľníci, ktorí sa prihlásili do našej databázy. Každému, kto pridal pomocnú ruku, patrí veľká vďaka,” povedala županka Erika Jurinová.

 Zdroj: ŽSK

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať