Desať automobilov na pomoc kraju

Desať automobilov na pomoc kraju

Veľký automobilový výrobca na Slovensku ŠKODA AUTO Slovensko zapožičal Žilinskej župe desať vozidiel bezodplatne na potrebný čas v čase pandémie nového koronavírusu. Zapožičané vozidlá poputujú do nemocníc v kraji.

Zapožičané vozidlá pôjdu do všetkých siedmych nemocníc v Žilinskom kraji. Zriaďovateľom štyroch z nich je  župa – Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci, Hornooravská nemocnica s poliklinikou v Trstenej, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Ladislava Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne a Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši​. Tri nemocnice sú štátne – Univerzitná nemocnica Martin, Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina a Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – Fakultná nemocnica​.

,,V tejto dobe je dôležitejšie, ako kedykoľvek predtým, aby sme boli solidárni a podali pomocnú ruku tam, kde je to najviac potrebné. Dnes sme preto Žilinskému samosprávnemu kraju odovzdali desať vozidiel ŠKODA, ktoré ľudom pracujúcim v prvej línii uľahčia prácu. Budú slúžiť na prevoz pacientov, testovaných vzoriek, či zdravotného materiálu. Verím, že spoločnými silami túto náročnú situáciu zvládne,” povedal Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Vozidlá budú slúžiť aj na prevoz ochranných prostriedkov, biologických vzoriek do špecializovaných laboratórií, či na zabezpečenie servisu pre zdravotníckych pracovníkov v karanténe (napríklad dovoz stravy). Ďalšie vozidlá budú využité pre účely mobilných odberov na COVID. Časť z nich župa využije aj pre potreby krízového riadenia, či na mobilitu dobrovoľníkov.

,,Od vypuknutia mimoriadnej situácie sme v pohotovosti, neustále prijímame nové opatrenia. Na zvládnutie tejto situácie sme nasadili všetky kapacity a posilou sú nám dobrovoľníci aj mladí medici. Vďaka zapožičaným vozidlám budeme môcť mnohé veci zabezpečiť jednoduchšie a rýchlejšie,” povedala županka Erika Jurinová. Kľúčovú úlohu v boji proti koronavírusu zohrávajú ľudia v prvej línii a nemocnice. ,,Naše krajské nemocnice odložili plánované operácie a zákroky, zabezpečujú sa personálne a kapacitne tak, aby zvládli možný nárast chorých pacientov. Práve tam bude smerovať táto pomoc,” dodala županka.

Vedenie spoločnosti symbolicky odovzdalo nové vozidlá na pomoc kraju v stredu (1.4.2020) pre Úradom Žilinského samosprávneho kraja.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať