Do lavíc mestských škôl v Liptovskom Mikuláši zasadne viac ako tisíc detí

Do lavíc mestských škôl v Liptovskom Mikuláši zasadne viac ako tisíc detí
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Do lavíc mestských škôl v Liptovskom Mikuláši zasadne dva a pol tisíca detí. Po takmer polročnom vyučovacom pôste zasadá do školských lavíc 2470 žiakov, ktorí budú navštevovať základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti nášho mesta. Prváčikov by tento rok malo byť približne 265, zaplniť by mali 14 tried. V porovnaní s minulým rokom je prvákov o 50 menej a v prevahe sú chlapci. Do nultého ročníka sa prihlásilo 13 žiakov a materské školy sa chystá navštevovať 980 detí. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Žiaci začali školský rok s rešpektovaním bezpečnostných opatrení v súvislosti s COVID-19. Mesto otvorilo všetky školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Školy a školské zariadenia boli z dôvodu prvej vlny pandémie celoplošne zatvorené od 16. marca do 31. mája 2020. Deti sa mohli do škôl vrátiť po mimoriadnom prerušení vyučovania až v júni, tesne pred prázdninami. Ak však rodičia neprejavili záujem o vzdelávanie detí z obavy o ich zdravie, žiaci nastúpiť do škôl nemuseli a ich prázdniny sa predĺžili z dvoch na bezmála šesť mesiacov.
Pri príležitosti začiatku školského roka 2020/2021 vyjadrila vedúca odboru školstva mestského úradu Marta Gerbocová nádej, že nehrozí ďalšie celoplošné zatvorenie škôl. „Verím, že sa dobrovoľnej školskej dochádzke vyhneme. Riešenie situácie ohľadne koronavírusu je veľkou zodpovednosťou, ktorá leží na pleciach riaditeľov škôl. Tí musia dokázať aplikovať do praxe všetky usmernenia a pokyny tak, aby sme v prvom rade neohrozili zdravie detí a zamestnancov, a riadne fungovanie škôl.“

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je v súčasnosti šesť základných škôl. V niektorých z nich sú umiestnené špecializované triedy. V Základnej škole s Materskou školou Okoličianska nájdete športové triedy so zameraním na futbal a gymnastiku. V Základnej škole M. R. Martákovej sú zase triedy so zameraním na hokej. Pri ZŠ Nábrežie Dr. Aurela Stodolu sú špeciálne triedy pre žiakov s ľahkým stupňom mentálneho znevýhodnenia.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať