Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov “Okno cez Umenie”

Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov “Okno cez Umenie”
Foto: FB/Barmuseum

Práca s hlasom, hra na bicie či žonglovanie. To je len zlomok z pestrej ponuky workshopov, ktoré tohto roku so sebou do Kultúrneho centra Museum v Martine opäť prináša projekt Okno cez Umenie.

Projekt je zameraný na podporu mladých talentov. Približuje im proces umeleckej tvorby a ponúka predovšetkým zážitky, ktoré by inak nemali možnosť zažiť tradičným vyučovaním. Cieľom workshopov nie je len naučiť, ale „otvoriť okno“, ktorým môžu nazrieť, inšpirovať sa a posunúť sa k novému umeleckému smerovaniu.

Okno cez Umenie svoje workshopy úspešne organizuje už piatym rokom. Spolupracuje so špičkovou umeleckou scénou, vďaka ktorej mu nikdy nechýbajú profesionálni lektori a svoj program prispôsobuje dopytu zo strany účastníkov. V priebehu mesiaca september je tak možné v Kultúrnom centre Museum, ktoré sa nachádza v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine, zúčastniť sa prvých troch workshopov.

  1. septembra – MilliJanatková –Workshop hudobnej tvorby a improvizácie

MiliJanatková je česká speváčka, multiinštrumentalistka, skladateľka a lektorka. Jej workshop kombinuje dych, hlas, techniku, rytmus, nenáročný pohyb i hru na hudobné nástroje. Prezradí, čo všetko obnáša praktický život umelca a ako najlepšie využiť svoje predpoklady. Je určený pre každého, koho láka zábavná práca na tvorivom sebavyjadrení.

  1. septembra – Pavel Fajt – Workshop hry na bicie nástroje

Brnenský bubeník Pavel Fajt patrí medzi alternatívnych hudobných tvorcov a jeho hudba sa pohybuje niekde na pomedzí worldmusic, art – rock, folk – rocku a experimentálnej elektronickej hudby. V rámci workshopu predstaví stručnú charakteristiku svojho vlastného štýlu, pohľad na hru na bicie, na hudbu i rytmus. Chýbať nebude ani cvičenie a hranie so žiakmi.

  1. septembra – Adam Jarchovský– Workshop na tému žonglovania ako výrazového prostriedku nového cirkusu

Adam Jarchovský je žonglér a cirkusový pedagóg, zakladateľ dua Bratři v tricku a metodický vedúci lektorského tímu pražského Cirqueon – centra pre nový cirkus. Cieľom workshopu je osvojiť si techniky a princípy žonglovania v kontexte nového cirkusu. Dôraz bude kladený na to, aby každý účastník dokázal využiť možnosti žonglovania v rámci svojej vlastnej umeleckej tvorby. Workshop nevyžaduje žiadne predchádzajúce žonglérske skúsenosti, avšak nie sú na škodu.

Zdroj: Ľuboš Šulov

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať