Do škôl v Liptovskom Mikuláši v pondelok nastúpilo 1096 žiakov

Do škôl v Liptovskom Mikuláši v pondelok nastúpilo 1096 žiakov
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Do škôl v Liptovskom Mikuláši v pondelok (1.6.2020) nastúpilo 1096 žiakov prvých až piatych ročníkov, čo je približne 79 percent celkového počtu žiakov v tejto vekovej kategórii a do materských škôl 585 detí, čo predstavuje 61 percent všetkých škôlkarov. Prevádzková doba škôl je maximálne deväť hodín. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

„Nástup do škôl zavádzame od 7.00 do 8.00, časový rozptyl je potrebný z dôvodu vyhnúť sa akumulácii väčšieho počtu ľudí pri nástupe. Zaviedli sme tiež každodenný ranný zdravotný filter, meranie teploty žiakov a dezinfekciu rúk. Žiaci sú povinní mať dve rúška, rezervné majú odložené v skrinke. Rúško nenosia len vo svojej skupine. Rodičia do vnútorných priestorov školy nevstupujú,“ priblížia vedúca školstva z mestského úradu Marta Gerbocová.

Školy si tvoria štruktúru vyučovacieho dňa vo vlastnej kompetencii. Mesto Liptovský Mikuláš má v zriaďovateľskej pôsobnosti štyri základné školy, dve základné školy s materskou školou a deväť materských škôl.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať