Dolnokubínska samospráva myslí na bezpečnosť detských ihrísk

Dolnokubínska samospráva myslí na bezpečnosť detských ihrísk
Foto: Mesto Dolný Kubín

Detské ihriská v Dolnom Kubíne budú po novom bezpečnejšie. Mesto začalo s ich úpravou a postupným doplnením chýbajúcich plôch, ktoré predpisuje legislatíva. Dôjde tiež k odstráneniu nevyhovujúcich hracích prvkov.

Prvé detské ihrisko, kde samospráva vymenila prvky a zmenila usporiadanie hracích prvkov, sa nachádza na ulici Ľudovíta Štúra na Brezovci. „Keďže dopadové plochy nevyhovovali platnej legislatíve, mesto muselo všetky prvky demontovať a opätovne ich osadiť. Zároveň sme vymenili aj tri znehodnotené prvky, umiestnené vo svahu,“ vysvetlil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miest. hosp. a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Novým usporiadaním hracích prvkov sa na ihriskách v meste vytvoria predpísané ochranné zóny. Okolo prvkov, pri ktorých hrozí pád z výšky, vybudujeme dopadové plochy vytvorené z gumových dopadových zatrávňovacích rohoží. Ich úlohou bude stlmiť prípadný pád z výšky,“ doplnil Kosmeľ. Práce realizovali pracovníci Technických služieb v rámci údržby mesta.

Nevyhovujúce prvky na detských ihriskách, ktoré nespĺňajú legislatívu, chce mesto odstrániť najneskôr do konca októbra. „Aj na ďalších ihriskách pomaly odstraňujeme staré prvky, ktoré nám slúžili desaťročia a už nemôžu byť v tomto priestore, keďže nespĺňajú príslušnú legislatívu a nemajú ani potrebné certifikáty,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.

Podmienky prevádzky detských ihrísk sa sprísnili na základe zmeny zákona č. 371/2019 Z. z. o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať