Dolnokubínska samospráva od pondelka obnovuje platené parkovanie v centre mesta

Dolnokubínska samospráva od pondelka obnovuje platené parkovanie v centre mesta
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva od pondelka 1. júna opäť obnovuje platené parkovanie v centre mesta. Motoristi v Dolnom Kubíne boli oslobodení od platenia parkovného takmer jeden a pol mesiaca. Dôvodom bola vzniknutá situácia zapríčinená koronavírusom a rozsiahle obmedzenia spojov mestskej autobusovej dopravy.  

„Vzhľadom na to, že sa situácia postupne normalizuje opäť otvárame materské a základné školy a do normálnej prevádzky prechádza už aj mestská autobusová doprava. Od 1. júna teda pominú dôvody, pre ktoré sme chceli podporiť osobnú automobilovú dopravu,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.

Z dôvodu preventívnych opatrení nemuseli doteraz obyvatelia a návštevníci mesta v zónach plateného parkovania platiť za parkovanie žiadnou formou. „Cieľom tohto riešenia bolo zamedzenie kontaktu vodičov s parkovacími automatmi a manipulácii s hotovosťou. Taktiež došlo k rapídnemu obmedzeniu MAD, najskôr na prázdninový  a neskôr aj na víkendový režim. Naše autobusy jazdili veľmi obmedzene a nastávala situácia, kedy kvôli bezpečnosti obyvateľov bolo pre nás lepšie uprednostniť individuálnu osobnú dopravu pred autobusovou dopravou,“ ozrejmil primátor.

Aj naďalej zostane všetkým obyvateľom a návštevníkom mesta k dispozícii režim prvej hodiny parkovania  zadarmo na parkovisku pri Daňovom úrade. „Toto parkovisko je vzdialené len niekoľko minút chôdze od všetkých inštitúcií v centre mesta. Umožňuje tak všetkým motoristom vybaviť si nákupy či rôznu agendu bez nutnosti platiť parkovné. Bezplatné parkovanie v celom meste naďalej ostáva v platnosti počas celých víkendov a každý pracovný deň po 16 hodine,“ doplnil Prílepok.

Aktuálne sa v zóne plateného parkovania v Dolnom Kubíne nachádza viac ako 660  parkovacích miest, z ktorých je 395 určených pre platené státie.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať