Dolnokubínska samospráva opravuje chodník na ulici SNP

Dolnokubínska samospráva opravuje chodník na ulici SNP
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva realizuje v týchto dňoch celoplošnú opravu chodníka na ulici SNP na sídlisku Bysterec o rozlohe 520 metrov štvorcových. Dôvodom týchto prác bolo poškodenie živičného povrchu a tiež, že zlým vyspádovaným chodníka vznikali veľkoplošné mláky.  V rozpočte mesta je na tieto práce vyčlenených 15-tisíc eur. Predpokladaný termín dokončenia prác je naplánovaný na polovicu septembra.

„Obsahom prác je vybúranie poškodeného živičného povrchu vrátane obrubníkov a vyspravenie podkladových vrstiev. Taktiež osadenie parkových obrubníkov, vrátane bezbariérovej úpravy cestných obrubníkov v mieste priechodov pre chodcov a položenie nového živičného povrchu,“ povedal Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miest. hosp. a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Samospráva myslí pri všetkých takýchto komplexných rekonštrukciách chodníkov aj na absolútnu bezbariérovosť. „Aj v tomto prípade budú odstránené všetky bariérové prvky hlavne v oblasti priechodov pre chodcov. Zároveň, keďže ide o rozsiahlu rekonštrukciu, kde sme už zasahovali aj do podkladových vrstiev, tak sme sa rozhodli celý tento chodník prespádovať, aby nám voda odtekala od bytového domu. Spádovanie je navedené tak, aby dažďová voda v čo najväčšom množstve končila nie v kanalizácii, ale práve v priľahlom trávniku. Aj takýmto spôsobom chceme zabezpečiť lepšiu klímu v našich uliciach,“ doplnil Ján Prílepok, primátor mesta.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať