Drobné zmeny v MAD v Liptovskom Mikuláši

Drobné zmeny v MAD v Liptovskom Mikuláši

Nový cestovný poriadok Mestskej autobusovej dopravy (MAD) v Liptovskom Mikuláši vstúpi do platnosti v nedeľu 12. decembra 2021.

„Sú v ňom skutočne len drobné zmeny, ktoré reagujú na podnety od cestujúcich i prevádzku MAD. Keď sme pred dvomi rokmi pristúpili k reforme celého systému MAD, hovorili sme, že každoročných decembrových zmien bude potom podstatne menej, čo sa aj deje. Ľudia si na nový systém zvykli, veľmi dobre nám funguje hlavne kostra celej MAD – taktová doprava z Podbrezín na autobusovú stanicu a späť. Nemáme teda dôvod zasahovať do fungujúcej verejnej dopravy,“ vysvetlil Gabriel Lengyel, vedúci odboru dopravy a životného prostredia Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Aktualizované cestovné poriadky nájdete tradične na internetovej stránke mesta a dopravcu Arriva Liorbus i v aplikácii UBIAN.

Stručný opis zmien v MAD od 12.12.2021:

Linka č. 1: Spoj premávajúci počas pracovných dní zo stanice do L. Ondrašovej o 6:48 hod. bude cez prázdniny premávať o 8 minút skôr z dôvodu zabezpečenia prestupu z linky MAD č. 9. Počas školských dní ostáva spoj v nezmenenom čase.

Linka č. 3: Spoj č. 17 nebude po novom premávať cez Ulicu SNP, ale bude začínať o 5:25 hod. na autobusovej stanici. Náhradou bude zmenený spoj linky č. 7.

Linka č. 4: Spoj č. 4 s odchodom o 4:43 hod. počas pracovných dní z Iľanova bude po novom pokračovať spojom linky č. 7 do Palúdzky.

Linka č. 5: Posúvame odchod spoja č. 7 počas pracovných dní zo stanice na čas 11:45 hod. Spätný spoj z Bodíc pôjde o 12:05 hod.

Linka č. 7: Spoj č. 31 bude odchádzať cez pracovný týždeň zo stanice o 5:10 hod., pričom vyčká spoj linky č. 1 z L. Ondrašovej a obslúži aj zastávku na Ulici SNP. Tento spoj bude pokračovaním linky 4 bez nutnosti prestupu. Spätný spoj z ulice Penkalu pôjde na stanicu o 5:18 hod. a bude ním možné pokračovať bez prestupu ďalej linkou č. 3.

Pri spoji č. 12 s odchodom z Palúdzky o 7:41 hod. upravujeme na základe viacerých žiadostí trasu. Od nemocnice bude pokračovať na zastávku pri mestskom úrade a následne obslúži zastávku gymnázium. Zo stanice bude pokračovať linkou č. 8 bez nutnosti prestupu ako doteraz.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať