HUDBA U FULLU 2021: HUDBA A POÉZIA

Miesto: Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku
Vstupné: 5€ (dospelí), 3€ (dôchod.,študenti,deti,ZŤP)

Cyklus komorných koncertov Hudba u Fullu bude pokračovať projektom Hudba a poézia so sopranistkou Evou Šuškovou, recitátorom Štefanom Bučkom a klaviristom Ivanom Koskom.

Projekt Hudba a poézia predstavuje koncept spočívajúci v kombinácii piesňovej tvorby a poézie. Väčšina vokálnych koncertov čelí dvom hlavným umeleckým problémom. Na jednej strane často bývajú príliš zamerané na osobnosť samotného vokálneho interpreta – jeho hlasový fond, techniku či herecké vlohy, pričom samotná hudba sa dostáva až na druhú koľaj. Intímny vzťah medzi hudbou a zhudobneným slovom, ktorý je pre skladateľa podstatný, nezastáva na takýchto koncertoch miesto, aké by si zaslúžil. Na strane druhej sa často nerealizuje základný predpoklad vnímania symbiózy hudby a slova. Pre plnohodnotný zážitok vnímania poeticko – hudobnej symbiózy je nevyhnutná úplná zrozumiteľnosť obsahu, skrz dobre sledovateľný pôvodný text s paralelným prekladom v bulletine.

V prípade projektu Hudba a poézia ide o reflexiu hudobnej realizácie poetického textu. Na koncerte sa prelínajú ucelené piesňové cykly (Schumann, Ravel, Suchoň) v podaní našej poprednej vokálnej interpretky Evy Šuškovej s citlivým výberom poetických textov dramaturgicky dopĺňajúcich a dotvárajúcih piesňový repertoár v interpretácii nášho špičkového recitátora Štefana Bučka. Na klavíri sprevádza Ivan Koska.

Hudba a poézia v rámci projektu Hudba u Fullu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt sa realizuje aj vďaka príspevku zo Sociálneho a kultúrneho fondu SOZA. Koncert sa koná v spolupráci s Galériou Ľudovíta Fullu.

Na koncerte budú dodržané prísne hygienické podmienky a obmedzenie počtu divákov podľa aktuálnej fázy kultúrneho semafora (podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR).

HUDBA U FULLU 2021: HUDBA A POÉZIA

Dátum

23 okt 2021
Expired!

Čas

18:00 - 18:00