Fanúšikov paličkovanej čipky pozývame na výstavu Čipkované radosti-Živly

Fanúšikov paličkovanej čipky pozývame na výstavu Čipkované radosti-Živly

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v spolupráci s KPČ Gracia pozýva na vernisáž výstavy Čipkované radosti – Živly, ktorá sa uskutoční 6. októbra o 16:30 v Makovického dome v Žiline.

Oheň, voda, zem a vzduch budú v paličkovanej podobe zdobiť výstavnú sieň Makovického domu. Návštevníci budú môcť vidieť aj spoločné práce členiek žilinského čipkárskeho klubu, ktoré vznikli za 20 rokov jeho existencie.

Výstava je realizovaná pri príležitosti 20. výročia vzniku Klubu paličkovanej čipky Gracia a práve pri tejto príležitosti bude súčasťou vernisáže uvedenie do života knihy Čipkované radosti – 20 rokov s paličkovanou čipkou.

Záujemci o paličkovanú čipku budú mať v Makovického dome možnosť zúčastniť sa tvorivej dielne s názvom Učíme sa paličkovať, ktorá sa uskutoční 17. októbra od 8:30 a tiež krátkych kurzov paličkovania, ktoré budú prebiehať v pracovných dňoch od 9. do 15. hodiny počas celého trvania výstavy. Tvorivá dielňa a kurzy sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Výstava Čipkované radosti – Živly bude pre verejnosť sprístupnená do 29. októbra v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny (po dohode so zamestnancami KrkS aj v iných hodinách).

Zdroj: Krajské kultúrne stredisko

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať