Fortuna liga pokračuje od 13. júna

Fortuna liga pokračuje od 13. júna

Na osobnom rokovaní Prezídia Únie ligových klubov definitívne určili osud aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Zástupcovia všetkých klubov spolu s prezidentom ÚLK rozhodli o tom, že sa aktuálna sezóna dohrá, a to jednokolovou nadstavbou od 13. júna. Výsledok zasadnutia je aj to, že druhá najvyššia súťaž, ktorej účastníkom je náš “B”-tím, sa dohrávať nebude. Šošoni boli za pôvodné, kompletné, 10-kolové dohratie aktuálneho ročníka.

Tri domáce zápasy (možno aj s divákmi) – proti Trnave, Slovanu a Michalovciam.

V hlasovaní predstaviteľov fortunaligových klubov sa rozhodlo o tom, že táto sezóna sa predsa len dohrá. Nepôjde však o kompletných desať kôl nadstavbovej časti, ale iba o polovicu. Z Fortuna ligy sa nebude túto sezónu vypadávať a nebude sa hrať baráž o účasť vo Fortuna lige. Dohrá sa aj Slovnaft Cup.

Vedenie šošonov zastupoval na rokovaní športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník, ktorý okrem samotného reštartu ligy objasnil aj ďalšie dôležité, nadväzujúce rozhodnutia a opatrenia.

“Mali sme na výber tri varianty, a to – že sa súťaž dohrá v plnom, pôvodnom rozsahu, alebo v skrátenej, jednokolovej nadstavbe, alebo sa predčasne zruší aktuálny ročník. Väčšina klubov bola za skrátenú verziu nadstavby. My sme boli za dohratie plnej, dvojkolovej nadstavby. Naše dnešné rozhodnutie je stále podmienené tým, že dostaneme súhlasné stanovisko od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky smerom k manuálu k organizácii zápasov, ktorý mu zaslala ÚLK. Teraz sa musí čakať na pripomienky hlavného hygienika, za akých podmienok je prípustný reštart ligy.”

Tým, že sa odohrá iba 5 zápasov, rušia sa “anglické týždne” a hrať sa bude iba počas víkendov. Zároveň tak nenadobudne účinnosť návrh FIFA až o piatich povolených striedaniach. Pod Dubeň zavítajú hneď na začiatku zvučné mená. “Začíname doma s Trnavou, hneď na to hostíme doma aj Slovan. V 3. kole cestujeme do Ružomberka, následne na Žitný ostrov proti Dunajskej Strede a sezónu ukončíme doma proti Michalovciam.”

Súboje proti rivalom by radi sledovali aj fanúšikovia priamo prítomní na štadióne. “Musíme rešpektovať súčasné stanovisko, ktoré je. Ak nám to však umožní stav, s istotou chceme hľadať riešenia, ktoré by spĺňali všetky bezpečnostné opatrenia, ako dostať na tribúny aj fanúšikov.”

Po starom ostáva nasadenie mužstiev do predkôl európskych pohárov. Majster putuje do predkola Ligy majstrov, druhý a tretí tím tabuľky do Európskej ligy. Štvrtú miestenku získava víťaz Slovnaft Cupu (ak by vyhral pohár tím, ktorý sa umiestní na prvých troch miestach v lige, miestenka pripadá štvrtému tímu Fortuna ligy). Šošoni tak majú v aktuálnej tabuľky pred “Európou” 15-bodový náskok, pričom práve o takýto počet bodov sa bude hrať v odsúhlasenej, jednokolovej nadstavbe.

Na Prezídiu ÚLK sa riešila aj otázka legionárov. “Väčšina klubov už má k dispozícii aj zahraničných hráčov z priľahlých krajín. U nás sa do tréningového procesu zapojil už aj Jakub Kiwior, v najbližších dňoch čakáme príchod Enisa Fazlagića. Stále sú však komplikácie kvôli letiskám s Vahanom Bichakhchyanom a Bensonom Anangom. Oproti pôvodnému plánu, kedy sa mohlo začínať už 6. júna, však máme týždeň navyše. Veríme, že dovtedy sa situácia z hľadiska leteckých spoločností a cestovania vylepší.”

Predpokladané ukončenie ročníka je naplánované na 17. júla. Do 20. júla musia byť na UEFA známi slovenskí zástupcovia v predkolách európskych pohárov.

Žreb nadstavby:

  • 1. kolo nadstavby: MŠK Žilina – FC Spartak Trnava
  • 2. kolo nadstavby: MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava
  • 3. kolo nadstavby: MFK Ružomberok – MŠK Žilina
  • 4. kolo nadstavby: FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina
  • 5. kolo nadstavby: MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce

Zdroj: MŠK Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať