FOTO: Cyklotrasa Martin – Vrútky napreduje

FOTO: Cyklotrasa Martin – Vrútky napreduje

V týchto dňoch sa aj naďalej aktívne pracuje na realizácií projektu Cyklotrasa Martin – Vrútky. Chodník pre cyklistov by mal byť hotový už v priebehu pár týždňov.

Cyklotrasa vedia od Pltníkov (OC Tulip), popri pravom nábreží rieky Turiec, až po križovatku Matušovičovského a Čachovského radu. Úsek by mal byť dlhý 2,79 km. Cyklochodník bude obojsmerný. Mnohí obyvatelia Martina i Vrútok sa už nevedia dočkať toho až sa budú môcť po prvýkrát previezť po cykochodníku, ktorý bude ďalšou spojnicou pre dve susediace mestá.

Svoje nadšenie z realizácie cyklochodníka ako aj poďakovanie kompetentným vyjadril Vladimír Polakovič, aktuálny prednosta Okresného úradu mesta Martin. “O takomto niečom som sníval už v časoch, keď sme slávnostne otvárali OC TULIP. Vtedy som na grémiu vedenia mesta povedal, že by sme mohli tú malú promenádu popri Turci potiahnuť až do Vrútok. Mnohí sa vtedy len pousmiali nad touto utópiou. A dnes vidím, že to ide. Za toto klobúk dole p. primátor, vedenie mesta, stavbári, projektanti i všetci, co sa o dielo zaslúžili. Martin bude zasa o kúsok krajší a atraktívnejší!

Realizácia projektu dosahuje sumu  1 91 726, 06 eur. Z toho dominantnú čiastku (85%) financuje Európsky fond regionálneho rozvoja, 10% tvorí suma zo štátneho rozpočtu SR a 5% vlastné zdroje.

Popri cyklochodníku pribudnú aj stojany na bicykle, lavičky, informačné a náučné tabule. Nová cyklotrasa by mala výrazným spôsobom zvýšiť atrativitu nábrežia rieky Turiec. Pripomeňme, že mesto Martin len nedávno získalo aj ocenenie za víťazstvo v kampani Do práce na bicykli 2020 a stalo sa tak Majstrom Slovenska. Martinčania aj týmto spôsobom preukázali, že bicykel, resp. cyklistika, patrí v našom regióne, ktorý ponúka naozaj veľa možností, k vyhľadávaným rekreačným a športovým aktivitám.

1 comment

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

1 Comment

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať