FOTOWORKSHOPY – POSTPRODUKCIA VO FOTOGRAFII

FOTOWORKSHOPY – POSTPRODUKCIA VO FOTOGRAFII

24. novembra 2021 sa v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska konal posledný fotoworkshop v rámci cyklického vzdelávania zameraného na postprodukciu vo fotografii.

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo od septembra do novembra cyklické vzdelávanie pre začínajúcich fotografov formou 10 školení zameraných na post proces vo fotografii. Účastníci sa mali možnosť oboznámiť s témami: Čo je to PC grafika, Photoshop a jeho pracovné nástroje, nadstavenie, prispôsobenie pracovnej plochy, Camera RAW, výber a orezávanie, úpravy, korekcie a vylepšovanie  digitálnych fotografií, práca s vrstvami, využitie efektov, filtrov a štýlov. Ďalšími témami vzdelávania boli: masky a kanály, fotografovanie v ateliéri, práca  s fotografiami pre ďalšie spracovanie, odstraňovanie objektov a retušovanie obrázku, pokročilá montáž obrazu, práca s textom, typografia, finalizácia a export, použitie Action scriptu.

Fotografi sa počas necelých troch mesiacov stretávali raz do týždňa v priestoroch Liptovského kultúrneho strediska, City centra alebo v priestoroch grafického štúdia APROFO s odborným lektorom Romanom Husárikom, ktorý ich zasvätil  do tajov úprav fotografií v programe Photoshop. Lektor im predstavil prácu v grafickom programe a následne v rámci každého workshopu s nimi preberal jednotlivé témy.  Workshopu sa zúčastnilo 8 začínajúcich fotografov. Fotografi sa vzdelávali aj prostredníctvom spoločných konzultácií a oboznámili sa so súčasnou profesionálnou foto – technikou.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia – hlavný partner projektu,
a je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať