Futbalový turnaj Bernarda Remeňa v Černovej

Futbalový turnaj Bernarda Remeňa v Černovej

TJ Máj Černová vás pozýva na Turnaj Bernarda Remeňa, ktorý sa koná pri príležitosti 90. výročia založenia TJ Máj Černová. Zápas sa uskutoční v sobotu 18. júla o 10.00 hod na Štadióne TJ Máj Černová.

Program:
09:45 Prezentácia mužstiev (TJ Máj Černová, OŠK Ludrová, OŠK Lisková, 1. OFC Liptovské Sliače)
10:00 TJ Máj Černová – OŠK Lisková
11:35 OFC Liptovské Sliače – OŠK Ludrová
13:10 Zápas Starých pánov Stará Černová vs. Nová Černová
14:30 Zápas o 3. miesto
16:10 Finále
17:50 Vyhodnotenie turnaja
18:30 Zábava, vystúpenie skupiny Kéfas

Sprievodné akcie: skákací hrad, občerstvenie, guláš, cukrová vata, maľovanie na tvár

TJ áj Černová mala minulý rok 90-te výročie svojho vzniku. Keďže minulý rok bolo hlavné ihrisko v rekonštrukcii, spomienkový turnaj o pohár Bernarda Remeňa a plánované sprievodné podujatia organizátori pripravili až tento rok. Prvý zdokumentovaný futbalový zápas odohrali černovskí futbalisti (vtedy ŠK Černová) v lete 1929 s družstvom Likavky na „starom“ ihrisku v Čutkovskej doline. Od roku 1961 sa v Černovej vybudovalo a používalo nové futbalové ihrisko pri moste na Hrboltovú, ktoré používajú dodnes. Väčšinu prác realizovali Černovčania dobrovoľne, formou brigád a vtedajších tzv. akcií „Z“. Najväčšiu zásluhu pri rozvoji tohto nového ihriska so zázemím, prevádzkovou budovou a tribúnou má dlhoročný predseda a rodák Bernard Remeň, po ktorom je pomenovaný pamätný futbalový turnaj.

Predchodkyňou TJ Máj Černová bola jednota Orla v Černovej ktorú založil Andrej Hlinka a vznikla v roku 1924 a jej prvým predsedom bol Ladislav Hatala. TJ Máj Ružomberok Černová má aktuálne 310 členov (cca 70 detí a dorastencov), ktorí sú súčasťou piatich športových oddielov: futbalový, stolnotenisový, turisticko- lyžiarsky, volejbalový a FIT oddiel.

Aktuálnym predsedom TJ Máj Ružomberok – Černová je Ing. Ján Rojček.

Zdroj: mesto Ružomberok

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať