Gajdicovský potok opäť zaplavil záhrady

Gajdicovský potok opäť zaplavil záhrady

Po upršanom týždni pekná slnečná sobota 3. októbra 2020 potešila snáď každého. Nepotešila však už večerná búrka, ktorá so sebou priniesla intenzívny dážď počas celej noci. Výsledkom bolo takmer katastrofické ráno v nedeľu 4. októbra 2020.

Kvôli zaplavenému ihrisku museli byť odvolané domáce zápasy žiakov i mužov a zápasy boli presunuté na nové termíny. Zaplavených bolo niekoľko miestnych komunikácií. Najhoršia situácia bola opäť na Nižnom konci. Gajdicovský potok sa vybrežil a zaplavil pivnice a záhrady priľahlých rodinných domov. Z dôvodu neustále stúpajúcej vodnej hladiny v zaplavených záhradách hrozil reálny predpoklad, že voda sa preleje cez cestu II/487 a zatopí rodinné domy na druhej strane cesty. Na mieste zasahovali členovia DHZ Vysoká nad Kysucou a na pomoc starosta obce povolal i pásový bager, ktorý prehĺbil a rozšíril problematickú časť potoka. Na mieste zásahu natáčal reportáž i štáb TV JOJ.

Po štyroch hodinách prác sa hasičom a zasahujúcej technike podarilo dostať situáciu pod kontrolu. Poďakovanie patrí členom DHZ Vysoká nad Kysucu, pánovi Miroslavovi Zemanovi, ktorý bagrom prehĺbil kritickú časť Gajdicovského potoka a všetkým dobrovoľníkom, ktorí aktívne pomáhali zvládnuť lokálnu povodeň.

Zdroj: obec Vysoká nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať