Háj v Liptovskom Mikuláši bude pre domácich aj pre návštevníkov ešte zaujímavejší

Háj v Liptovskom Mikuláši bude pre domácich aj pre návštevníkov ešte zaujímavejší
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Háj v Liptovskom Mikuláši bude pre domácich aj pre návštevníkov ešte príťažlivejší. Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov sa tam chystá umiestniť vyhliadkové lavičky na západnom okraji lesa pri chodníku od trate k vojnovému cintorínu. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

V lese tiež pribudne interaktívna tabuľa, piknikové sedenie a cyklostojany. Mesto hneď pri vstupe do areálu za železničným priecestím umiestni cykloprístrešok. „Všetky nové prvky budú dizajnovo ladiť s tými, ktoré boli osadené v predošlých rokoch. Novinky na Háji budú inštalované počas leta a na začiatku jesene,“ informovala Mária Lošonská z mestského úradu. V tomto roku na Háji tiež spustia areál pre zjazdové bicyklovanie. Poslúži začiatočníkom aj skúseným jazdcom.

Kultúrno-prírodno-oddychová zóna Háj Nicovô je určená pre širokú verejnosť. V lokalite bola v uplynulých dvoch rokoch inštalovaná kyslíková trať Petry Vlhovej a Michala Martikána, pribudlo tam tiež detské a outdoorové ihrisko. Atrakciou je tiež hmyzí domček, schody času či náučné tabule s historickou tematikou.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať