Hokejista Jaroslav Markovič: Bez divákov je to demotivujúce

Hokejista Jaroslav Markovič: Bez divákov je to demotivujúce

Hokejista Jaroslav Markovič, ktorý dlhé roky pôsobil v martinskom hokejovom drese, našiel svoje pôsobisko od sezóny 2019/2020 v Žiline. Ako vníma svoje doterajšie pôsobenie v tomto klube, zvykol si na hru bez divákov a ako trávi toto náročnejšie obdobie z hľadiska pandémie a opatrení? 

Ako zatiaľ vnímaš svoje doterajšie pôsobenie v žilinskom hokejovom klube?

Sezóna v Žiline začala zmenou majiteľov a nastavením cesty, ktorej hlavným cieľom je postup do extraligy. Začiatok “vďaka” Covidu nám preložili až do novembra, čo nebolo nič príjemné, ale neostávalo nám nič iné, len ostať pozitívni náladou, negatívni testami a pripravovať sa na odložený začiatok, čo sme myslím zvládli, aj keď to jednoduché vôbec nebolo, a preto každému jednému v mužstve za to patrí uznanie.

Aká je pre teba tohtoročná sezóna, aj vzhľadom na to, že vám chýba tzv. šiesty hráč na ľade a teda podpora divákov?

Sezóna teraz beží v plnom prúde, a aj keď je to bez divákov, čo je dosť demotivujúce. Preto sa človek musí ešte viac sám motivovať a snažiť sa držať v koncentrácií, čo myslím, že sa nám darí ako mužstvu nad očakávanie výborne, ale stále je ešte veľa roboty pred nami a hlavne play off, takže stále pracujeme naplno a krok po kroku odstraňujeme nedostatky a snažíme sa zlepšovať našu hru.

Vplyvom korony ste museli stopnúť s Tomášom Pokrivčákom aj workout-ové tréningy. Chýba ti to?

Čo sa týka mojich trénerských aktivít sú zamrznuté. Na základe nariadení sme od vianočných sviatkov zavretý, nič príjemné to nie je, ale človek by mal vždy hľadať vo všetkom pozitíva, ak to aspoň trošku ide, a ja teraz môžem byť aspoň viac s rodinou a dcérami, čo si fakt užívame, či už doma alebo výletmi do prírody. Trénersky “žiť” ak to môžem tak nazvať sa snažím teraz aspoň pomocou internetu a či už na Instagrame alebo Facebooku ľuďom poskytovať rôzne videa s tréningami, motivačnými obrázkami, či dokonca fit receptami 🙂

Počas vianočného obdobia ste však stihli v rámci M61 zorganizovať aj charitatívnu akciu

Som rád,  že sa nám podarilo počas vianočných sviatkov podarilo zorganizovať charitatívnu akciu na pomoc detičkám v martinskej nemocnici a vyzbierala sa super suma, čo sme nečakali a som nesmierne vďačný všetkým, ktorí sa zapojili, ďakujeme. Suma 1261 € hovorí za všetko.

Ako zvládaš celú túto situáciu spojenú s COVID-om?

Ako som spomínal každá situácia nám prináša, či už výhody alebo nevýhody, podstatné ale je ako sa na to pozrieme – situácia je určite vážna a ja verím, že sa už postupne dostane pod kontrolu a vrátime sa do “normálneho” života, len človek si aspoň teraz mohol položiť otázku, čo je normálny život, a vlastne zistíme, že niekedy sme boli resp. sme rozmaznaní všetkým tým, čo chceme mať a nevážime si, čo máme.

Doma to zvládame v rámci možností myslím v pohode. Staršia dcéra má dištančné vyučovanie, tak sa niekedy aj ja niečo priučím. Snažíme sa využívať k aktivitám našu krásnu prírodu v okolí, či už spoločne alebo v rámci udržiavania mojej kondície sám, turistikou na Martinské hole, keď mi to hokejové povinnosti dovolia, trošku si vyvetrať hlavu. Na záver by som to možno zhrnul do pekného citátu “AK CHCEŠ VIDIEŤ DÚHU, MUSÍŠ PREČKAŤ DÁŽĎ.”

Foto: archív J. Markoviča, facebook.com/Vlci Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať