Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš odštartovali prípravu

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš odštartovali prípravu
Foto: mhk32lm.sk

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš odštartovali prípravu. Klub o tom informuje na svojej stránke. V pondelok 3.8.2020 o štvrtej hodine popoludní sa v šatni „A“ tímu stretli všetci hráči, ktorí majú podpísanú zmluvu na novú sezónu. Nechýbali ani hráči, ktorí prišli zabojovať o mikulášsky dres v novej sezóne.

Ako prvý sa rozhovoril Generálny manažér Milan Čanky, ktorý privítal všetkých zúčastnených a poprial im všetko dobré do novej sezóny. Hlavným prianím bolo vyhýbanie sa zraneniam a chuť pobiť sa o čo najlepší výsledok v blížiacej sa extraligovej sezóne.

Následne si slovo zobrali obidvaja tréneri, Josef Turek aj Pavol Paukovček, ktorí načrtl, ako bude prebiehať príprava či už na ľade, alebo na „suchu“ a čo očakávajú v rámci disciplíny a prístupu hráčov. Následne prišli na rad osobné pohovory každého hráča s trénerským tandemom v trénerskej kabíne.

„Dnes sme tu privítali všetkých podpísaných hráčov. Nie všetky mená boli oznámené a tak spomeniem v rýchlosti Maroša Piatku a Marcela Petrana z domácich hráčov a tiež nové tváre Lukáš Toma a Marek Minárik. S tímom sa budú pripravovať aj juniori Juraj Dunčko a Markus Michalík, ktorý zbieral prvé skúsenosti so seniorským hokejom už v minulej sezóne. Je tu aj niekoľko hráčov na skúšku, uvidíme, ako sa im bude dariť a či nás niekto zaujme natoľko, že s ním podpíšeme zmluvu. Stále sledujeme situáciu na trhu a nebránime sa ďalším príchodom.“ Takto nám ozrejmil situáciu okolo kádra na začiatku prípravy Generálny manažér Milan Čanky.

Bližšie o príprave nám porozprával nový hlavný tréner Josef Turek. „Začíname pracovať s celkovo dvadsiatimi šiestimi hráčmi do poľa a troma gólmanmi.  Je to vyhovujúce, nakoľko budeme trénovať skupinovo. Jeden alebo dvakrát do týždňa budeme mať dve fázy. Tréningy budú trvať 45 až 60 minút. Skupiny si následne vymenia pôsobisko telocvičňa – ľad.  Moja predstava je hrať dynamický, korčuliarsky hokej. Verím, že sa s tým stotožnia aj hráči. Budeme si vyberať práve také tipy. Budeme nabádať chlapcov k vysokej frekvencii nôh. Nielen v príprave, ale následne aj v zápasoch.“

Generálny manažér nám opísal aj situáciu v Juniorskom tíme. „Prípravu pod trénerským duom Ján Majdek – Juraj Kadlubiak začali aj naši Juniori. Trénerský tandem má v kádri 17 hráčov. Mužstvo bude počas leta ešte doplnené. Tréneri budú mať za úlohu zastabilizovať túto kategóriu, nakoľko tam budú pôsobiť aj hráči ešte v Dorasteneckom veku. Uvidíme, ako sa im bude výsledkovo dariť v sezóne a podľa toho by sme zareagovali na situáciu.“   

Zdroj: MHK 32 Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať