Informácie o obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie boli nepravdivé

Informácie o obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie boli nepravdivé
Foto: lvsas.sk

Generálny riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti Matej Géci informoval, že informácie o údajnom obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie, ktorý je vodárenským zdrojom Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS) Liptovský Mikuláš, sú nepravdivé a zavádzajúce. Spoločnosť ubezpečuje, že kvalita pitnej vody z verejného vodovodu LVS je pod kontrolou a pre spotrebiteľov je bezpečná. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

 Podľa spoločnosti pitná voda je bezpečná, médiá šírili nepravdivé informácie. V niektorých médiách a na sociálnych sieťach sa šírili informácie o údajnom obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie, ktorý je vodárenským zdrojom Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., Liptovský Mikuláš (LVS). Vodárne z tohto zdroja po úprave surovej vody v úpravni vody zásobujú verejným vodovodom časť obyvateľov liptovského regiónu pitnou vodou.

LVS ubezpečuje svojich zákazníkov, že kvalita pitnej vody z verejného vodovodu LVS je pod kontrolou a je pre spotrebiteľov bezpečná. Medializované informácie sú neoverené, nepravdivé a zavádzajúce.

LVS nezaznamenala žiadne zhoršenie kvality zdroja pitnej vody v Demänovskej doline, ktoré by malo byť podľa medializovaných informácií spôsobené únikom odpadovej vody zo žúmp alebo zle tesniacej kanalizácie.

V prípade, že médiá neuverejnia opravu alebo stanovisko vedenia spoločnosti, LVS bude nútená obrátiť sa na príslušné orgány činné v trestnom konaní z dôvodu podozrenia, že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu šírenia poplašnej správy v zmysle ustanovenia § 361 Trestného zákona.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš,

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať