Jubilejný 10. ročník cestovateľského festivalu Bez hraníc – tentokrát online, na Facebooku a YouTube

Jubilejný 10. ročník cestovateľského festivalu Bez hraníc – tentokrát online, na Facebooku a YouTube

Už od včera a rovnako tak aj dnes a v sobotu môžete na facebookovej stránke Martinský klub priaznivcov cestovania a tiež na ich YouTube kanále (Cestoklub Martin) naživo sledovať program 10. ročníka cestovateľského festivalu Bez hraníc. Priamo z pohodlia domova tak môžte precestovať celý svet.

Snahou organizátorov je aj tento rok vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižovať mieru predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi. Festival sa koná na základe rovnocennej spolupráce Martinského klubu priaznivcov cestovania a Turčianskeho kultúrneho strediska.

Paralelne prebieha aj súťaž Hore na Hole. Úlohou súťažiacich je zaslať fotku s Chatou Martinské hole alebo s plagátom festivalu. “Na Chate na Martinských holiach býva už tradične jeden festivalový deň s horskou tématikou. Tento ročník mal byť spojený  s výstupom na Chatu s Jozefom Rajchlom (ultramaratónec). A keďže nie je možné tento výstup realizovať, tak sme chceli motivovať ľudí a pripravili sme súťaž o tričko od Jozefa Rajchla,” informuje organizátor podujatia Radoslav Pančík.

Ako zdôrazňuje toto obdobie, kedy nie je možné sa naživo stretnúť s milovníkmi cestovania, je náročné. “Určite chýba kontakt, je to iná atmosféra, ale takto aspoň skúsime niečo nové. Verím, že budúci rok bude zase s divákmi festivalu, ktorí tvoria akúsi dušu podujatia,” dodáva Pančík.

Podrobné informácie o programe festivalu nájdete na http://www.cestoklubmartin.sk/

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať