Júl sa bude niesť v znamení spoznávania žilinských pamiatok

Júl sa bude niesť v znamení spoznávania žilinských pamiatok

Turistická informačná kancelária mesta Žilina si pre vás v júli pripravila množstvo aktivít, ktoré sa nesú v znamení spoznávania žilinských zákutí.

Prvá aktivita je zameraná pre deti, ktoré majú chuť objavovať, skúmať a hľadať poklady ukryté v žilinských pamiatkach. Úlohou bude podľa indícií zbierať body, ktoré pomôžu odhaliť miesto, kde sa nachádza vzácna minca. Okrem nej si traja najrýchlejší pátrači odnesú aj vecné ceny. Pátranie vypukne 10. júla o 10-tej hodine. Podujatie je bezplatné, ale je potrebné sa vopred prihlásiť prostredníctvom Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina. Kontakt, ako i celú udalosť nájdete na: https://www.facebook.com/events/824883174702129/.

V polovici júla sa môžete zapojiť do odkrývania tajomstiev Mariánskeho námestia. Prehliadkou historického centra mesta vás prevedie historik Mgr. Peter Štanský. Dozviete sa nové zaujímavé poznatky o meštianskych domoch, studniach i iných objektoch a spoznáte tak krásy Žiliny aj z pohľadu histórie. Prehliadka sa uskutoční 17. júla o 15.00 hod. a začne pri Soche Nepoškvrnenej Panny Márie – Immaculaty na Mariánskom námestí. Vstup je bezplatný, bez nutnosti prihlasovania. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.facebook.com/events/1164064490619751/.

Okrem toho sa počas celého leta môžete zapojiť do letnej outdoorovej hry Cestovanie v čase. K hre vám postačí mobilný telefón s čítačkou QR kódov a chuť objavovať. Súťaž sa začína v Turistickej informačnej kancelárii mesta Žilina, kde súťažiaci dostanú všetky potrebné informácie a hra sa môže začať. Pozývame všetkých, veľkých i malých v sprievode rodičov, jednotlivcov i skupiny. Nielenže sa zabavíte, ale dozviete sa aj množstvo zaujímavostí o pamiatkach v našom meste a zároveň môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Pravidlá súťaže nájdete na: https://www.facebook.com/events/267812961098938/ .

Navyše každý piatok počas prázdnin môžete navštíviť podzemné gotické pivnice pod Kostolom Obrátenia sv. Pavla na Mariánskom námestí. Z dôvodu obmedzenej kapacity je potrebné sa vopred objednať prostredníctvom TIK mesta Žilina. Vstupné je od 1,50 do 3 eur. Udalosť nájdete na: https://www.facebook.com/events/564065904284932/

„Spoznávať krásy mesta a jeho históriu prostredníctvom interaktívnych hier považujem za skvelý spôsob, ako sa môžu najmä deti a mládež dozvedieť niečo nové. Zároveň si pri plnení rôznych úloh preveria svoje doterajšie poznatky, vhodne využijú svoj voľný čas a zažijú zábavu so svojimi kamarátmi,“ dodal primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Všetky podujatia a pozvánky nájdete aj na stránke: www.tikzilina.eu.

Zdroj: TIK Žilina, Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať