KNM: Z verejného priestranstva sa konečne podarilo odstrániť vrak automobilu

KNM: Z verejného priestranstva sa konečne podarilo odstrániť vrak automobilu

Po dlhej a tŕnistej ceste sa dňa 21. mája podarilo odstrániť vrak Fiatu Marea z verejného priestranstva mesta Kysucké Nové Mesto za asistencie mestskej polície.

Ku skoršiemu odstráneniu vozidla bránili vlastnícke vzťahy k predmetnému vozidlu a neochota domnelých majiteľov spolupracovať s mestom a mestskou políciou ako aj nemožnosť zistenia dôležitých informácií.

Samotný úkon a priebeh danej situácie prebiehal nasledovne: Dňa 2.3.2020 na základe podnetu od občana nášho mesta boli Mestskou políciou Kysucké Nové Mesto získavané informácie k osobnému motorovému vozidlu zn. Fiat Marea, ktoré bolo po nehode odstavené na spojnici križovatiek ulice Sládkovičová a ul. Benková v Kysuckom Novom Meste a toto vozidlo vykazovalo znaky vraku. V tom čase malo aj evidenčné čísla okresu Brezno. Dňa 17.3.2020 bola zistená aj osoba z Kysuckého Nového Mesta , ktorá vozidlo zakúpila od neznámej osoby a ktorá sa vyjadrila, že vozidlo do dvoch týždňoch odstráni.

Následným šetrením bolo zistené, že vozidlo malo viacero majiteľov, ktorí ho na seba ani jeden neprepísal a skutočný držiteľ vozidla sa nachádza vo výkone trestu mimo Žilinský kraj. Vozidlo bolo aj v exekučnom konaní. Následne manželka majiteľa bola nápomocná a zaslala na Mesto Kysucké Nové Mesto čestné prehlásenie majiteľa, že vozidlo je možné ekologický zlikvidovať, čo aj mesto zabezpečilo až po získaní evidenčnej karty vozidla z Okresného dopravného inšpektorátu Kysucké Nové Mesto. Zároveň bol vyrozumený aj exekútorský úrad, ktorý s daným navrhnutým postupom súhlasil.

Zdroj: Kysucké Nové Mesto

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať