Koronavírus bol potvrdený u jedného zamestnanca Mestského úradu v Ružomberku

Koronavírus bol potvrdený u jedného zamestnanca Mestského úradu v Ružomberku

Koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, bol potvrdený u jedného zamestnanca Mestského úradu v Ružomberku. Stalo sa tak po tom, ako sa mu počas uplynulého víkendu prejavili príznaky ochorenia. Následne na to bol testovaný v ÚVN Ružomberok, ktorá v pondelok 17. augusta v neskorých hodinách potvrdila pozitívny výskyt vírusu v tele zamestnanca. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Mestský úrad na vzniknutú situáciu zareagoval okamžite. V utorok 18. augusta ostali brány úradu zatvorené s oznamom o dočasnom uzatvorení úradu. Počas dňa zasadalo krízové vedenie mesta, ktoré prijalo neodkladné opatrenia, ktoré majú slúžiť na eliminovanie vírusu v priestoroch úradu. Medzi opatrenia patrí návrat pôvodného režimu spred niekoľkých týždňov. Úrad bude poskytovať len nevyhnutné služby počas nových stránkových dní. Stránkové dni budú v pondelok, stredu a piatok. Každý človek, ktorý vstupuje do úradu, bude evidovaný, bude mu skontrolovaná teplota a overený bude aj jeho dôvod návštevy.

Nakazený zamestnanec neprijímal žiadne stránky a ani sa nedostával do kontaktu s verejnosťou. Primátor Igor Čombor bol testovaný v utorok 18. augusta. Testovaní budú postupne všetci zamestnanci Mestského úradu v Ružomberku. Stane sa tak postupne na výzvu ÚVN Ružomberok.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať