Krajská knižnica v Žiline pozýva na nasledovné podujatia

Krajská knižnica v Žiline pozýva na nasledovné podujatia

Hermes

Baví Vás písať? V krajskej knižnici v Žiline si to môžete vyskúšať. Vidíme sa v utorok 21. septembra o 16:00. Podľa Ballekovho príkladu (kniha Agáty), sa v rámci tvorivého písania pokúsime do textov aplikovať melanchóliu a nostalgiu. Podujatie nie je ohraničené vekom.

 

Večerný tvorivý klub – maľovanie v knižnici pre všetkých

Viete, že portréty sú pre mnohých z nás veľmi obľúbené. Skúste  s nami aj vy niečo namaľovať, alebo nakresliť voľnou technikou podľa vlastného výberu v Literárnom parku za knižnicou. Stretneme sa v stredu 22. septembra o 17:00.

 

British reading club

Patríte medzi milovníkov anglickej literatúry? Pridajte sa aj vy do nášho tímu. Je to neformálne stretnutie, ktoré sa uskutoční už túto stredu 22. septembra o 17:00. Budeme analyzovať dielo The Sound Machine od Roalda Dahla.

Výstup na Rozsutec

Žilinský samosprávny kraj, Krajská knižnica v Žiline, Obec Terchová, Horská záchranná služba Malá Fatra, Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj, Klub slovenských turistov Žilina a Ksiaznica Beskidzka Vás srdečne pozývajú  na 9. pamätný výstup na Veľký Rozsutec na počesť svätého Jána Pavla II. v sobotu 25. septembra. Bližšie informácie na stránke:  https://www.krajskakniznicazilina.sk/.

Storytime

Klub pre deti od 2 do 5 rokov a ich rodičov. Stretnutia sú zamerané na čítanie, básne a piesne v anglickom jazyku. Prvé stretnutie sa uskutoční v pondelok 27. septembra o 10:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 

Cestovanie o piatej

Viete, kam siaha história mien známych aj menej známych osobnostiach našich dejín? A koľko osád, obcí a miest na Slovensku je pomenovaných po známych aj menej známych osobnostiach našich dejín? Zacestujte si s nami v Krajskej knižnici v Žiline po osadách, obciach a mestách Slovenska v stredu 29. septembra o 17:00. Rozprávanie bude obohatené o fotografie, cestovateľské zápisky, rozhovory, videá a jedinečné zaujímavosti, o ktorých sa nikde nedočítate. Spomenieme nielen Hodžovo, Kmeťovce, Mudroňovo, Bohúňovo, ale aj iné a spoločne poodhalíme kúsok zabudnutej slovenskej histórie.

Výstava: Výstava detských výtvarných prác zo súťaže NAPÍŠ*UHÁDNI*ILUSTRUJ*VYHRAJ

Výstava detských výtvarných prác z literárno-výtvarnej súťaže NAPÍŠ*UHÁDNI*ILUSTRUJ*VYHRAJ z pripravovanej knihy Kataríny Mikolášovej –  Komora babky Želky. Výstava bude sprístupnená pre verejnosť do konca mesiaca september v čase otváracích hodín Krajskej knižnice v Žiline.

Výstava: Nové videnie tradičného remesla pre úžitok všetkým

Výstava, ktorej základom práce je textil, alebo handričky. Tvorí sa v duchu tradície, kreslia sa nápady, vytvárajú sa strihy, tká sa na krosnách, strihá sa a šije. V ateliéri sa recykluje. Na výstave si môžete pozrieť tkané výrobky, ktoré zútulnia vašu domácnosť a skrášlia váš interiér. Zaujímavá bude aj tvorba pre deti a to bábikami a hračkami z textilu. Výstava je umiestnená v Krajskej knižnici v Žiline a je  pripravená aj pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2021.

Výstava: Žilinská právna kniha

Vedeli ste, že Žilinská právna kniha ako celok zaujíma osobitné miesto medzi jazykovými písomnosťami z predspisovného obdobia slovenčiny? Je aj prvou najväčšou a súčasne súvislou jazykovou pamiatkou pochádzajúcou zo slovenského prostredia. Obsahuje 149 listov napísaných v latinskom, nemeckom a slovenskom jazyku. V roku 1988 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Nachádza sa v Štátnom archíve v Bytči, pobočka Žilina.

Výstava predstavuje jazykovú pamiatku prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline, ktorú si môžete prísť pozrieť do konca mesiaca september.

 Zdroj: Jana Neslušanová, Krajská knižnica v Žiline

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať