Krajská knižnica v Žiline pozýva

Krajská knižnica v Žiline pozýva

Čitateľská výzva: Téma mesiaca október: Hudba a film v knihách
V októbri sa začítame do kníh plných hudby a filmov. Prečítate si radšej knihy o svojich obľúbených hercoch, spevákoch, kapelách či filmoch? Alebo dáte prednosť beletrii, ktorej názov či dej je ovplyvnený jedným z týchto umení? Výber je len a len na Vás.
Vyberte si svoje obľúbené čítanie a nezabudnite sa zapojiť aj do súťaže. Stačí nás označiť na Facebooku alebo Instagrame ( #citajteSnami #kniznicaZilina #citamsKKZA ) na fotkách ako čítate, prípadne, ktorú z kníh ste si vybrali na čítanie. Vďaka tomu budete na konci roka zaradení do žrebovania o vecné ceny.

Podujatia pre verejnosť sú realizované v protokole OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní covid).

Tvorivý klub
Ste pozvaní na oslavu a nemáte ešte darček? U nás problém vyriešite. Príďte do Krajskej knižnice v Žiline v utorok 28. septembra o 13:15, kde si vytvoríte pohyblivú záložku do knihy, ktorú mu môžete pokojne podarovať.

Cestovanie o piatej
Viete, kam siaha história mien známych aj menej známych osobnostiach našich dejín? A koľko osád, obcí a miest na Slovensku je pomenovaných po známych aj menej známych osobnostiach našich dejín? Zacestujte si s nami v Krajskej knižnici v Žiline po osadách, obciach a mestách Slovenska v stredu 29. septembra o 17:00. Rozprávanie bude obohatené o fotografie, cestovateľské zápisky, rozhovory, videá a jedinečné zaujímavosti, o ktorých sa nikde nedočítate. Spomenieme nielen Hodžovo, Kmeťovce, Mudroňovo, Bohúňovo, ale aj iné a spoločne poodhalíme kúsok zabudnutej slovenskej histórie.

Burza kníh v knižnici
Opäť sa tešíme na záujemcov obľúbenej „Burzy kníh“. Stačí, ak prídete so svojimi knihami a môžete ich ponúknuť na predaj iným knihomoľom, ktorí budú v ten deň v knižnici. Cenu za svoje knihy si určíte vy, my vám ponúkame príležitosť a priestor. V rámci Burzy kníh budú na predaj aj vyradené knižné tituly z našej knižnice. Najbližšie sa na Vás tešíme v sobotu 2. októbra 2021 od 9:00 do 13:00.

Večerný tvorivý klub – maľovanie v knižnici pre všetkých
Skúste s nami aj vy maľovať a kresliť na tému Perspektíva voľnou technikou, podľa vlastného výberu. Stretneme sa v stredu 6. októbra o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

Výstava: Ľubomír Feldek
Výstava pri príležitosti 85. výročia narodenia významnej osobnosti mesta Žilina. Predstavíme Vám život a výber z literárnej tvorby autora. Ľubomír Feldek je držiteľom Krištáľového krídla (2007) v kategórii publicistika a literatúra za preklady literárnych diel, tvorbu a organizáciu literárneho života. V roku 2008 mu bolo udelené Čestné občianstvo mesta Žilina. Výstava bude sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline od 1. októbra.

Putovná výstava víťazných kníh Kniha roka 2020
Krajská knižnica v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás pozýva na prezentáciu putovnej výstavy zostavenú z víťazných kníh regionálnych čitateľských súťaží za rok 2020 – Kniha Horného Považia, Kniha Turca, Kniha Oravy, Kniha Liptova a Kniha Kysúc. Výstava bude sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline od 1. októbra.

Výstava: Autoportrét
Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline pripravila výstavu prác žiakov na tému Autoportrét.
Žiaci druhých ročníkov SŠUP v Žiline sa predstavia plošnými výtvarnými prácami aj priestorovými artefaktmi v kombinácii s výtvarnými technikami v priestoroch Krajskej knižnici v Žiline. Študenti školy si vytvorili tvorivý priestor na vyjadrenie sa zo svojich pocitov počas obdobia dištančného vzdelávania v školskom roku 2020/21. Bolo to zložité a náročné obdobie karantény, kedy študenti siahali po rôznych technikách a materiáloch, aby odhaľovali svoje vnútro a charakterizovali svoje „ja“. Kombinovaním rôznych postupov a výtvarných techník sa im podarilo vytvoriť plošné, ale aj priestorové artefakty – vznikli zaujímavé portréty, ovplyvnené tradičnými aj netradičnými materiálmi. Výstava bude sprístupnená verejnosti od 5. októbra.

 

ZDROJ: Krajská knižnica v Žiline

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať