Krásňanská kalvária má svoju webstránku

Krásňanská kalvária má svoju webstránku

Krásňanská kalvária bola požehnaná na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, 15. septembra 2020. Iniciátorom vzniku kalvárie bol primátor mesta Jozef Grapa a výstavba sa mohla uskutočniť vďaka programu cezhraničnej spolupráce Interreg cez projekt „Duchovné hodnoty nepoznajú hranice“.

Štrnásť kaplniek zastavení Krížovej cesty, ktoré spája strmý chodník, ukrývajú unikátne symbolické znázornenia utrpenia a oslávenia Krista. Kovové plastiky jednotlivých zastavení navrhol a vytvoril architekt Ing. Stanislav Mikovčák, ktorý na ich tvorbu symbolicky použil časti starého náradia, reťaze, klince, či podkovy, ktoré boli nájdené v Krásňanských osadách a na území mesta. Majú symbolizovať ťažkú a namáhavú prácu našich predkov, ktorá im často spôsobovala kríž. Ústrednou dominantou celého súboru je na vrchole kopca Diel – Vyhliadková veža u Jantov, ktorá ponúka dychberúci výhľad na panorámu mesta a okolitú krajinu.

V týchto dňoch sa kalvária dočkala aj svojej internetovej stránky. Nájdete na nej základné fakty o jej vzniku, informácie o jednotlivých zastaveniach, jej „živote“ v súčasnosti, či odkazy na články v médiách. Počasie nám tieto dni na jej osobnú návštevu nepraje, využite teda možnosť navštíviť ju aspoň virtuálne pomocou internetu. K dispozícii je aj poľská jazyková verzia.

Internetovú stránku kalvárie nájdete na adrese: https://kalvaria.mestokrasno.sk

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať