Krásno nad Kysucou má modernú nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Krásno nad Kysucou má modernú nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Dynamický spôsob života a čoraz väčšie nároky na spotrebu energií spôsobili, že sme začali zabúdať na prírodu. Naši starí rodičia zaťažovali prírodu len toľko, do akej miery sa dokázala sama revitalizovať.

Prišla však doba, kedy prírodu oveľa viac unavujeme ako je schopná uniesť. Ak si to včas neuvedomíme, následky môžu byť nezvratné. Prírode vieme pomôcť aj individuálne, každý sám svojim príkladným správaním. Vedenie mesta Krásno nad Kysucou si to plne uvedomuje, a preto sa snaží prispieť k ekologickému správaniu, k ochrane prírody v meste.

Popri iných aktivitách, sme avizovali spustenie do prevádzky prvú nabíjaciu stanicu na Kysuciach, ktorej investorom je samospráva. Symbolicky prvým zákazníkom bol primátor mesta Jozef Grapa, ktorý dobil mestské auto na elektrický pohon. „Nabíjacia stanica je verejne dostupná pre všetkých majiteľov elektromobilov. Tieto stanice sú nainštalované na Slovensku ale aj v zahraničí. Do systému nabíjacích staníc sa dá prihlásiť aj elektronicky na stránke spoločnosti ejoin s.r.o., uviedol primátor.

Za dobíjanie elektromobilu je najvýhodnejšie platit ejoin nabíjacou kartou, ktorú získate registráciou na internetovej stránke www.ejoin.sk.

Iné možnosti platby:

  • sms platba
  • internetová platba
  • platba bezkontaktnou platobnou kartou (Visa, Mastercard, Maestro)

S nabíjacou kartou sa dá platiť nielen v Krásne, ale na všetkých staniciach tejto spoločnosti.

Nabíjacia stanica bola vybudovaná z dotácie Ministerstva hospodárstva ako aj zriadené parkovacie miesto, na ktorom sa budú nabíjať výhradne elekromobily. Veríme, že malé kvapky pomoci, ktoré robí naša samospráva budú inšpiráciou pri ochrane životného prostredia. Len spojením všetkých nás môžeme odmeniť seba a prírodu, aby slúžila ďalšej generácii.

Zdroj: Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať